Duże zmiany zapowiadają się w organizacji Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie. Placówka ma się radykalnie zmienić i stać przyjaźniejsza dla przebywającej w nim dzieciaków. Co nie bez znaczenia, ma być też więcej miejsc, dzięki czemu nie trzeba będzie dzieci z powiatu karkonoskiego wysyłać do sierocińców w głębi Polski.

Powiat karkonoski zamierza przeorganizować pracę placówki, korzystając z dwóch źródeł finansowania – środków, które na ten cel będą przekazane z programu Polski Ład oraz pieniędzy, które przyniesie sprzede dawnego Ośrodka Wczasów Dziecięcych w Szklarskiej Porębie.

– Nasz Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie jest, co bardzo przykre, przepełniony. To oznacza, że musimy dzieci, dla których to konieczne wysyłać do placówek w głębi Polski. Są to dramatyczne decyzje, bo oznaczają dla dzieciaków utrudnione kontakty z bliskimi, utrudniają prowadzenie dobrej terapii dla niewydolnych rodziców. Musimy to zmienić i dlatego zdecydowaliśmy, że całkowicie zmieniamy funkcjonowanie obecnego domu dziecka. To wiąże się z Domem Wczasów Dziecięcych, też w Szklarskiej Porębie. Nie ma już zainteresowania tą formą opieki dlatego wygasiliśmy działanie DWD, a obiekty placówki zostaną wystawione na sprzedaż. Pozyskane środki posłużą na budowę trzech nowych, komfortowych, nowoczesnych, bezpiecznych domów dziecka w Szklarskiej Porębie. Każdy dla czternastu dzieci. Na to przedsięwzięcie złożyliśmy też wniosek o środki z Polskiego Ładu i już wiadomo, że powiat otrzyma z tego tytułu 5 mln zł – omawia plany powiatu starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski

Procedura przetargowa sprzedaży obiektów byłego Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia w Szklarskiej Porębie już ruszyła. Na sprzedaż wystawiono działkę z sześcioma obiektami: budynkami wczasowymi, szkołą i garażem. Starosta jest przekonany, że oferta spotka się z dużym odzewem i za nieruchomość uda się około 10 mln zł.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.