70-letni myśliwy usłyszał zarzut zastrzelenia psa, który na chwilę oddalił się od właściciela. Nie było żadnego powodu dla takiego bestialstwa.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze przedstawili zarzut zabicia psa 70-letniemu myśliwemu. Według ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna 10 listopada ubiegłego roku, będąc na indywidualnym polowaniu w kompleksie leśnym w Piechowicach, celowo i bez uzasadnionego powodu zastrzelił psa rasy wilczak czechosłowcki o wartości 3000 zł. Biegającego psa, który na chwilę oddalił się od swojego właściciela, mysliwy zastrzelił, gdy tylko go zauważył. Pies nie stanowił żadnego zagrożenia, ani dla zwierząt, ani dla ludzi. Kiedy 70-latek usłyszał nawoływanie psa przez właściciela, zapakował zastrzelone zwierzę do auta, a później wyrzucił w pobliżu rzeki. Tam zostało odnalezione przez właściciela – relacjonuje Edyta Bagrowska, oficer prasowa KMP Jelenia Góra.

W ustaleniu sprawcy pomógł poszkodowany, który zauważył odjeżdżający z lasu pojazd i dane przekazał policji. Zgromadzenie dowodów przeciwko zabójcy psa wymagało jednak czasu. Trzeba było przeprowadzić sekcję zwłok zastrzelonego zwierzęcia, zabezpieczyć i zbadać broń myśliwego. Te czynności pozwoliły funkcjonariuszom zebrać twarde dowody.

Mężczyzna odpowie za zabicie psa. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za taki czyn do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

Fot. iStock

3 komentarze

 1. Zwierzęta są lepsze od chrześcijan, a zwłaszcza od katolików, ponieważ:
  – nie chleją tej parszywej wódki,
  – nie strzelają z petard,
  – nie słuchają disco-polo,
  – nie interesują się piłką nożną,
  – nie oglądają w TV tej obesranej fikcji filmowej, która w istocie jest trucizną umysłową,
  – nie molestują własnego i cudzego potomstwa,
  I najważniejsze:
  – nie pozwalają się WYTRESOWAĆ do wielbienia dwojga wariatów (tzw. matka boska i jej synalek) z Bliskiego Wschodu. Amen, trwa mać.
  Dlatego katole lubią znęcać się nad naszymi braćmi mniejszymi.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.