30 stycznia br. jeleniogórscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych oraz o stosowaniu się do obostrzeń w związku z Covid-19. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod numer 112.

Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP mieszkańcom kotliny jeleniogórskiej czuwać będą m.in. policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę m.in. na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno – edukacyjne.

Sami też jednak musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Poniżej kilka wskazówek.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 • Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, na którym znajduje się imię, nazwisko, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza,
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu,

Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, powinniśmy skontaktować się z Policją (numer telefonu alarmowego 112) bądź też strażą miejską. Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy:

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

– centra handlowe, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony,
– główne ciągi komunikacyjne,
– miejsca dobrze oświetlone,
– miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych,
– miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Wszystkim wolontariuszom życzymy bezpiecznego kwestowania.

4 komentarze

 1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Ja tam temu krzykliwemu cwaniaczkowi WILLI nie będę kupował kupujcie wy wu lubicie jak was nabijają w butelkę. Wy jesteście SWIATLI I NOWOCZEŚNI . JA jestem zaściankowy i durnowaty i dlatego nie daję się rąbać po rogach. Wyrosłem z tego. Rychtujta szmal i dawajta Owsiakowi.

 2. Za te ordynarne ataki na rząd i niechęć do jawności finansów, dla Owsika ani grosza…

 3. Ow.s.i.k twierdzi, że został ograbiony przez Polski Ład na 1,1 tyś zł. „Jak przekazał portal se.pl prezes WOŚP używa na codzień terenowego Land Rovera Defendera 110 w topowej i bardzo bogato wyposażonej, 5-drzwiowej odmianie HSE z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów. Egzemplarz Owsiaka jest wyposażony w pakiet Explorer, w którego skład wchodzi wysoko umieszczony wlot powietrza, stalowa rama dachowa z udźwigiem do 132 kg oraz m.in. solidna drabinka i potężne chlapacze. W takiej konfiguracji auto może kosztować blisko pół miliona złotych opisuje portal Super Expressu pojazd biznesmena, który czuje się ograbiony ze swojej średniej polskiej pensji.

  Na co teraz dzieci będą zbierać? Na nowszy model czy lepiej wyposażony?

  • Po jak podwyżki Odpowiedź

   Już ma nowego wypasionego suwa BMW w najbogatszej wersji. W TVP widzieli i powiedzieli że brał na to kasę bezpośrednio z puszek a potem poszedł i kupił sobie samochód. Tylko nie zdążyli włączyć kamery i się nie nagrało.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.