Zapraszamy na XXIX Memoriał Uliczny im. Michała Fludra, który odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia 2022 r. we Wleniu. Słynna impreza biegowa wraca do życia po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Klimatyczne wydarzenie sportowe, które na stałe wpisało się w kalendarz polskich biegów i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród biegaczy z całego kraju, będzie miało nieco zmodyfikowaną formułę. W tym roku bieg główny odbędzie się na nowej, atestowanej trasie, z której rozpościera się niepowtarzalny widok na ruiny najstarszego zamku na Śląsku a może nawet w Polsce. Start i meta oraz centrum organizacyjne zawodów zlokalizowane będą na odrestaurowanym wleńskim rynku. Internetowe zapisy trwają tylko do 19 kwietnia! Limity uczestników sprawiają, że ze głoszeniem nie warto czekać do ostatniej chwili.

Sportowe święto w Sercu Doliny Bobru rozpocznie się tradycyjnie sportowymi zmaganiami dzieci i młodzieży na trasie wyznaczonej wokół wleńskiego rynku. Śladem lat poprzednich wszyscy chętni będą mieli okazję uczestniczenia także w otwartym biegu integracyjnym, który podkreśla sportowe tradycje Wlenia i promuje zdrowy styl życia wśród mieszkańców.

Bieg Główny wystartuje tradycyjnie w samo południe, po hejnale miasta rozbrzmiewającym z wieży ratuszowej. Jego ciekawa, nowa trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki co gwarantuje sportową rywalizację na precyzyjnie wymierzonym dystansie 10 km. Zawodnicy mają do pokonania pięć pętli. Na pewno nie będą to nudne zmagania ze sobą i konkurentami do nagród. Część trasy (w okolicy ul. Stefana Batorego) stanowi wymagający, stumetrowy podbieg. Pokonanie go pięć razy oznacza konieczność rozsądnego zarządzania siłami.

Podczas tegorocznego Memoriału sportowcy będą rywalizować ze sobą w wielu różnych kategoriach. Niezależnie od ścigania się w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć zawodników, wszyscy uczestnicy Biegu Głównego walczyć będą o trofea w kategorii OPEN, z osobną klasyfikacją wśród kobiet i mężczyzn. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną w rywalizacji osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy Gminy Wleń klasyfikowani będą także dodatkowo w specjalnej kategorii, w której stawką są Puchary Burmistrza Miasta i Gminy Wleń.

Organizatorzy, oprócz nagród pieniężnych w kategoriach wiekowych, zadbali również o wyjątkowe trofea – unikatowe puchary wykonane w Hucie Szkła Julia w Piechowicach. – Każdy z nich jest piękny i niepowtarzalny co sprawia, że trofea te zyskują wyjątkową wartość – mówi dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu Daniel Antosik i dodaje: – Idziemy z duchem czasu dlatego pomiar czasu zawodników, zarówno podczas biegu dzieci i młodzieży jak i biegu głównego, odbywać się będzie z wykorzystaniem rozwiązań elektronicznych, a wyniki będą dostępne niedługo po zakończeniu zmagań na dedykowanej stronie internetowej.

Każdy zawodnik sklasyfikowany na mecie otrzyma też pamiątkowy medal, którego projekt nawiązuje będzie do długoletnich tradycji sportowych Wlenia.

Zapisy internetowe trwają do 19 kwietnia. Regulamin i mapa biegu oraz program imprezy i bezpośredni odnośnik do systemu zapisów online znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu www.oksit.wlen.pl. Dla ułatwienia wnoszenia opłat startowych organizator umożliwił skorzystanie z błyskawicznych płatności, które pozwalają na natychmiastowe wniesie wpisowego. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili ponieważ liczba miejsc jest ograniczona a w dzień biegu, zapisy na wydarzenie będą dużo droższe. Widzimy się na wiosennym pikniku sportowym w Sercu Doliny Bobru!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.