To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich fanów motorsportu (ale nie tylko) z Jeleniej Góry i okolic! Do naszego miasta zawita prawdziwy bolid Formuły 1!

Formuła 1 ma miliony fanów na całym świecie, którzy każdy weekend wyścigowy śledzą z wielkim skupieniem i zainteresowaniem. Rywalizacja Maxa Verstappena, Lewisa Hamiltona, Charlesa Leclerca i pozostałych najlepszych kierowców świata potrafi przyprawić o gęsią skórkę.

Nie trzeba nikomu przypominać, że w latach 2006-2010 i 2019, w „królowej motorsportu” mieliśmy Polaka, świetnie znanego Roberta Kubicę, który obecnie jest kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen. I to właśnie bolid tego teamu, którym w tym sezonie ścigają się Valtteri Bottas i Guanyu Zhou, pojawi się niebawem także w Jeleniej Górze!

Bolid Alfy Romeo (model C42) przez całe lato jeździł po Polsce i pojawiał się na stacjach benzynowych Orlen (łącznie na mapie 12 miejsc) – mnóstwo ludzi robiło sobie z nim zdjęcia. Od lipca samochód był już między innymi w Szczecinie, Białymstoku, Łodzi czy Krakowie. Jelenia Góra jest ostatnim miastem na tegorocznej trasie.

W naszym mieście przepiękny bolid F1, w specjalnej gablocie, będzie można oglądać w dniach 8-11 września na stacji Orlen ulokowanej przy ulicy Spółdzielczej 40.


Patryk Witczuk

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.