W czwartek 8 września do Jeleniej Góry zawitał bolid Formuły 1. To prawdziwa gratka dla fanów motorsportu i nie tylko.

Jak już zapowiadaliśmy, w czwartek 8 września do Jeleniej Góry przyjechał bolid „królowej motorsportu” – Formuły 1. Od samego początku pojazd zamknięty w specjalnej gablocie, przykuwał uwagę mieszkańców.

Mowa o bolidzie zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen (model C42), którym w tym sezonie Mistrzostw Świata ścigają się Fin Valtteri Bottas i Chińczyk Guanyu Zhou. Kierowcą rezerwowym zespołu jest z kolei nasz rodak, doskonale znany Robert Kubica. I to właśnie jego numer startowy (88) widnieje na bolidzie, który możemy podziwiać w Jeleniej Górze.

– To wspaniałe uczucie móc na żywo zobaczyć bolid Formuły 1, którą osobiście uwielbiam i śledzę każdy wyścig. I to jeszcze w moim rodzinnym mieście. Jak dotąd nie miałem możliwości wyjazdu na weekend wyścigowy i to naprawdę świetne urozmaicenie – powiedział jeden z mieszkańców robiący sobie pamiątkowe zdjęcie przy bolidzie.


Dlaczego bolid Alfy Romeo zawitał do stolicy Karkonoszy? Wszystko z powodu letniej trasy, jaką samochód pokonywał w Polsce – Jelenia Góra „zamyka” ten rok jako 12 miasto na liście. Orlen jest sponsorem tytularnym zespołu i chętnie pokazuje bolid na swoich stacjach – w przypadku naszego miasta jest to Orlen przy ulicy Spółdzielczej 40. Pojazd jest dostępny do niedzieli 11 września!

1 Komentarz

  1. „To wspaniałe uczucie móc na żywo zobaczyć bolid Formuły 1, którą osobiście uwielbiam i śledzę każdy wyścig. ”
    Serio ktoś tak mówi? Nie ośmieszajcie się…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.