Nowy hotel wyróżnia doskonała lokalizacja, tuż przy stoku narciarskim, a także punkt widokowy na panoramę gór. Na gości czeka 140 nowoczesnych pokoi i bogata oferta wypoczynkowa.

Obiekt w Szklarskiej Porębie nawiązuje do przypowieści o Duchu Gór, od którego nazwę wzięły Karkonosze i skale, która uchroniła pewnego młodzieńca przed gniewem ducha. Ta sama skała znajduje się dziś w sercu Szklarskiej Poręby, a nawiązania do niej są wplecione w wystrój hotelu. Wykorzystanie naturalnych materiałów, jak drewno i kamień są podstawą designu obiektu, stwarzając spokojny i przyjemny nastrój. Przyjemne odcienie kolorystyczne, wykorzystanie oświetlenia oraz naturalnej roślinności wzbogaca atmosferę korespondującą z malowniczym otoczeniem obiektu, który dzięki zewnętrznym elementom z drewna i kamienia doskonale wpisuje się w górski krajobraz.

Niewiele osób zna lokalne legendy i historie związane z Karkonoszami czy Sudetami dlatego cieszymy się, że w połączeniu z lokalnym i wyjątkowym duchem marki Mercure możemy zaoferować naszym gościom nie tylko dawkę wymarzonego wypoczynku, ale i lokalnej wiedzy czy odrobiny folkloru. Wśród miejscowych wierzeń, wejście na legendarną skałę pozwala zaczerpnąć mocy czterech żywiołów, co wierzymy przyniesie gościom odwiedzającym nasz hotel powodzenie – przekonuje Daniel Kasieczka, dyrektor generalny Mercure Szklarska Poręba.

Sercem hotelu jest restauracja Bergo, której menu stworzył uznany restaurator i kucharz Mateusz Gessler. Łączy ona smaki staropolskiej i regionalnej kuchni z Dolnego Śląska i Karkonoszy z nowoczesnymi trendami sztuki kulinarnej. Menu restauracji dopasowane jest do pór roku, zmieniając się zależnie od otoczenia i bazuje na produktach lokalnych kuchni kresowej i śląskiej.

Obiekt posiada dwa baseny: wewnętrzny i zewnętrzny, bogatą strefę spa z 4 gabinetami zabiegowymi i sauną oraz centrum fitness, w których każdy znajdzie relaks, jakiego szuka.

– Bliskość stoków narciarskich i możliwość wypożyczenia nart w hotelu ucieszy każdego miłośnika zimowego szaleństwa. Zaś goście szukający harmonii i ukojenia, odnajdą się w otulinie kojącego krajobrazu czy hotelowej strefie spa i wellness, w której znalazł się także basen z wyjątkowym widokiem na las ­­– dodaje Daniel Kasieczka, dyrektor generalny Mercure Szklarska Poręba.

4 komentarze

  1. Boom na pseudo turystów trwa. Jeszcze więcej samochodów, wypadków, spalin, korków, pseudo turystów z piwskami w rękach, którzy na Drodze Pod Reglami nie wiedzą gdzie są. Tu się już żyć nie da coraz bardziej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.