Nowy hotel wyróżnia doskonała lokalizacja, tuż przy stoku narciarskim, a także punkt widokowy na panoramę gór. Na gości czeka 140 nowoczesnych pokoi i bogata oferta wypoczynkowa.

Obiekt w Szklarskiej Porębie nawiązuje do przypowieści o Duchu Gór, od którego nazwę wzięły Karkonosze i skale, która uchroniła pewnego młodzieńca przed gniewem ducha. Ta sama skała znajduje się dziś w sercu Szklarskiej Poręby, a nawiązania do niej są wplecione w wystrój hotelu. Wykorzystanie naturalnych materiałów, jak drewno i kamień są podstawą designu obiektu, stwarzając spokojny i przyjemny nastrój. Przyjemne odcienie kolorystyczne, wykorzystanie oświetlenia oraz naturalnej roślinności wzbogaca atmosferę korespondującą z malowniczym otoczeniem obiektu, który dzięki zewnętrznym elementom z drewna i kamienia doskonale wpisuje się w górski krajobraz.

Niewiele osób zna lokalne legendy i historie związane z Karkonoszami czy Sudetami dlatego cieszymy się, że w połączeniu z lokalnym i wyjątkowym duchem marki Mercure możemy zaoferować naszym gościom nie tylko dawkę wymarzonego wypoczynku, ale i lokalnej wiedzy czy odrobiny folkloru. Wśród miejscowych wierzeń, wejście na legendarną skałę pozwala zaczerpnąć mocy czterech żywiołów, co wierzymy przyniesie gościom odwiedzającym nasz hotel powodzenie – przekonuje Daniel Kasieczka, dyrektor generalny Mercure Szklarska Poręba.

Sercem hotelu jest restauracja Bergo, której menu stworzył uznany restaurator i kucharz Mateusz Gessler. Łączy ona smaki staropolskiej i regionalnej kuchni z Dolnego Śląska i Karkonoszy z nowoczesnymi trendami sztuki kulinarnej. Menu restauracji dopasowane jest do pór roku, zmieniając się zależnie od otoczenia i bazuje na produktach lokalnych kuchni kresowej i śląskiej.

Obiekt posiada dwa baseny: wewnętrzny i zewnętrzny, bogatą strefę spa z 4 gabinetami zabiegowymi i sauną oraz centrum fitness, w których każdy znajdzie relaks, jakiego szuka.

– Bliskość stoków narciarskich i możliwość wypożyczenia nart w hotelu ucieszy każdego miłośnika zimowego szaleństwa. Zaś goście szukający harmonii i ukojenia, odnajdą się w otulinie kojącego krajobrazu czy hotelowej strefie spa i wellness, w której znalazł się także basen z wyjątkowym widokiem na las ­­– dodaje Daniel Kasieczka, dyrektor generalny Mercure Szklarska Poręba.

4 komentarze

  1. „Bliskość stoków narciarskich”. Dobry dowcip. Najbliższe stoki są w Harrachovie.

  2. Boom na pseudo turystów trwa. Jeszcze więcej samochodów, wypadków, spalin, korków, pseudo turystów z piwskami w rękach, którzy na Drodze Pod Reglami nie wiedzą gdzie są. Tu się już żyć nie da coraz bardziej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.