Piwa rzemieślnicze mają swoich zwolenników. Teraz mogą wybrać się do Szklarskiej Poręby, by spróbować piw, nagrodzonych medalami na konkursie piwowarów.

Pierwsze piwo – Orle Czeski Pils- uwarzyliśmy dokładnie 10 miesięcy temu. Na gali Kraft Roku 2021 za to piwo otrzymaliśmy Złoty Medal. To dla nas niezwykłe wyróżnienie i motywacja” – napisał na FB piwowar ze Szklarskiej Poręby Michał Piotr Stępień.

FOT. FB Browar Mariental

Drugi medal koloru brązowego otrzymali w kategorii Witbier za piwo Szrenickie.

Piwo Orle , nawiązuje nazwą do Osady Orle , znajdującej się w Jakuszycach. Jest to piwo dolnej fermentacji o barwie jasnej, słomkowej. Klarowne. Smak słodowy, chmielowy, orzeźwiający, o wyczuwalnej goryczce. Również w zapachu wyczuwalny jest aromat chmielu oraz słodu. Ten rodzaj piwa pasuje do dań grillowanych, dań mięsnych, serów, a także deserów owocowych.

Piwo Szrenickie, nawiązujące do Szrenicy, górującej nad Szklarską Porębą, jest to piwo pszeniczne, górnej fermentacji. Charakteryzuje się jasną barwą. W zapachu wyczuwalny aromat pomarańczy i kolendry. Mętne, o delikatnym smaku. Piwo lekkie, deserowe, bez wyraźnej goryczki. .

Jak piszą o sobie piwowarzy, „Browar Mariental nie ma jeszcze długoletniej tradycji, ale w swoim działaniu kieruje się zasadami, którym hołdowali dawni browarnicy – piwo ma być najlepsze w regionie, produkowane z najlepszego słodu i równie dobrego chmielu. Nie zapominamy o tradycji regionu, dlatego we wnętrzach Browaru Mariental nasi Goście mogą znaleźć grafiki dawnych miejsc z naszych okolic.

Konkurs Kraft Roku ma prestiżowe znaczenie dla producentów piw rzemieślniczych. Organizowany jest od 2007 roku przez Browamator przy współpracy Sympozjum Piwowarów Zawodowych i pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.