Dziennikarskie śledztwo. Adam Pabiś, który jest częstym gościem w mediach nie ma uprawnień do wykonywania zawodu lekarza.

Bywał w „Pytaniu na śniadanie” TVP, by traktowany jako ekspert w w RMF FM, Tok FM czy „Gazecie Wyborczej”. Doktor Adam Pabiś to – jak się sam przedstawia – ekspert od szumów usznych, ale mówiono o nim także jako o neurobiologu czy audiologu.

Kiedy występował w mediach, mówił o zdrowiu i reklamował swoje usługi. Tymczasem Onet udowadnia, że Pabiś nie jest lekarzem. Zgodnie z danymi Naczelnej Izby Lekarskiej nie ma jego nazwiska w Centralnym Rejestrze Lekarzy. Pabiś nie ma prawa do wykonywania zawodu.

A miał ukończyć Northwestern University w Illinois. Tylko, że nigdy tam nie studiował.

Co więcej, dziennikarze Onetu wysłali wypowiedź Pabisia TVP do prawdziwych ekspertów, a Paweł J. Jastreboff uznał, że kilka stwierdzeń stoi „w sprzeczności z faktycznymi metodami stosowanymi przez lekarzy”.

TVP sprawę komentuje tak: – Pan Adam Pabiś gościł jako ekspert w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych. W „Pytaniu na śniadanie” po raz ostatni pojawił się w 2019 r. Od tamtej pory nie był już zapraszany do programu, ze względu na kontrowersje dotyczące jego osoby.

Pabiś nie odpowiedział na zadane przez dziennikarzy pytania.

News4media

Fot. Screen TVP

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.