Dolnośląskie organizacje pomagające zwierzętom, zwyciężyły w konkursie Fundacji Ratujemy Zwierzaki i otrzymają nowe samochody dostawcze. Transportowe Renault Trafic trafią między innymi do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, EKOSTRAŻY oraz Grupy RATUJ.

W ciągu każdego tygodnia nasi inspektorzy wykonują dziesiątki interwencji, aby poprawić los braci mniejszych. Swoimi działaniami obejmujemy całe województwo dolnośląskie. Często w ciągu dnia przejeżdżamy setki kilometrów, żeby dotrzeć do zwierząt w potrzebie. W skali roku są to tysiące akcji ratunkowych, podczas których odbierane są skrzywdzone istoty. Pomagamy zwierzętom, które są głodzone i katowane przez swoich oprawców. Wyrywamy je z patologicznych środowisk, zapewniamy opiekę i wdrażamy konieczne leczenie”– opisują swoje działania inspektorzy DIOZ.

Sprawne, duże auto, przystosowane do przewozu zwierząt jest im bardzo potrzebne.

FOT. ratujmyzwierzaki.pl

Łącznie Fundacja Ratujemy Zwierzaki rozdała sześć dostawczych Renault, każdy o wartości około 100 tysięcy złotych. Organizacje mają je otrzymać wiosną 2022 roku.

Aby dostać ambulans, organizacje zaangażowały do pomocy internautów i obrońców zwierząt. To dzięki ich głosom, zwyciężyły w konkursie. Brały w nim udział organizacje pomocowe z całego kraju.

Zwierzakobusy trafiły do tych organizacji, które zmobilizowały do udziału w konkursie jak największą liczbę osób.

Konkurs “Zdobądź Zwierzakobusa” jest organizowany od 2019 roku przez Fundację Ratujemyzwierzaki.pl, która poprzez platformę internetową ratujemyzwierzaki.pl pomaga organizacjom pozarządowym zbierać online środki finansowe na rzecz pomocy zwierzętom. Jest to największa tego typu wyspecjalizowana platforma internetowa w Polsce: korzysta z niej około 700 organizacji społecznych, które dzięki zbiórkom prowadzonym na ratujemyzwierzaki.pl zebrały już łącznie kwotę blisko 97 mln złotych.

Zbiórki na ratujemyzwierzaki.pl pokazują dramatyczne, czasami bardzo drastyczne, historie zwierząt, które potrzebują pomocy. Wszystkie te zwierzaki łączy jedno: w 99 procentach przypadków ich cierpienie wynika z ludzkiej nieodpowiedzialności lub okrucieństwa. Dlatego jesteśmy naprawdę dumni, że wokół naszego portalu powstała, licząca setki tysięcy osób, wspólnota ludzi nieobojętnych na to cierpienie, którzy bezinteresownie wspierają finansowo pomoc dla zwierząt. Tylko w ubiegłym roku zbiórki ratujące zwierzęta wsparło na naszym portalu około 500 tys. darczyńców” – mówiła Zofia Lamprecht z Fundacji Ratujemyzwierzaki.pl.

Od 2019 roku fundacja i portal ratujemyzwierzaki.pl organizuje konkurs, który umożliwia organizacjom działającym na rzecz zwierząt zdobycie nowoczesnych samochodów do transportu zwierząt lub dojazdu na interwencję – tzw. Zwierzakobusy.

Dla wielu organizacji, zwłaszcza tych lokalnych, gdzie transport odbywa się dzięki prywatnym samochodom wolontariuszy udział w konkursie i możliwość zdobycia Zwierzakobusów to ogromna szansa.

Zgodnie z regulaminem, Zwierzakobusy otrzymały te organizacje, których konkursowe Skarbonki na portalu ratujemyzwierzaki.pl zostały wsparte przez największą liczbę darczyńców. O wygranej w konkursie decydowała liczba osób, które wsparły Skarbonkę, a nie wysokość zebranej kwoty. Wszystkie środki, które organizacje zgromadziły na swoich Skarbonkach, przeznaczą na utrzymanie swoich podopiecznych.

Zwierzakobusy trafią w tym roku do:

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ, działające od 2010 roku, zajmując się ratowaniem zwierząt domowych, dzikich i wolnobytujących na Dolnym Śląsku (a często i poza nim). Funkcjonuje również jako Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Rocznie przez azyl EKOSTRAŻY przewija się ponad 1000 (!) skrzywdzonych zwierząt.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Obecnie pod opieką Inspektoratu znajduje się niemalże 200 zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich, w tym m.in. psy, koty, krowy, konie, świnki, kozy, łabędzie czy jeże. Niektórym z nich udaje się trafić do nowych domów, a część po rekonwalescencji wraca do naturalnego środowiska.

Grupa Ratuj – Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób, które kochają zwierzęta i dla ich dobra zrobią wiele. „Interweniujemy tam gdzie zagrożone jest życie i dobro zwierząt, łamane ich prawa, dochodzi do przemocy. Organizujemy adopcje Zwierząt, walczymy z bezdomnością. Edukujemy każde pokolenie. Stawiamy na prewencję i ograniczenie rozrodu. Chcielibyśmy, aby nastały czasy, w których posiadanie Zwierzęcia będzie nagrodą za bycie dobrym człowiekiem” – piszą o sobie.

Fundacja na Rzecz Zwierząt Marzenia Zwierzaków

Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia”

Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”

1 Komentarz

  1. DIOZ powinien zmienić nazwę na DMinisterstwoOZ. I na kamizelkach byli by ministrowie. We wsiach by się ludzie bali, że to ministranci przyjechali 😁😁

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.