Dwóch mężczyzn i kobietę zatrzymali kamiennogórscy policjanci. Cała trójka próbowała obrabować dom w Chełmsku Śląskim. Funkcjonariuszom pomógł policyjny pies Jukon, który doprowadził mundurowych pod same drzwi jednego ze sprawców.

– W czwartkowy wieczór (02 luty 2023 rok) policjanci z Lubawki otrzymali informację o niepokojących odgłosach z jednego z domów na terenie Chełmska Śląskiego. Po tym jak niezwłocznie dotarli na miejsce, okazało się, że w budynku wybito szybę, a w środku i na zewnątrz przygotowane były przedmioty prawdopodobnie do zabrania przez przestępców. Przyjazd policjantów zdecydowanie przeszkodził sprawcom w działaniach – uciekli z miejsca, jak tylko usłyszeli samochód. Funkcjonariusze wiedzieli, że kluczem do sukcesu będzie szybkie i zdecydowane działanie, więc do pomocy wezwali policjantów z posterunku policji w Marciszowie z policyjnym psem. Wystarczyła chwila aby Jukon podjął trop i po zapachu doprowadził mundurowych pod same drzwi mieszkania jednego ze sprawców. 30-latek był mocno zaskoczony wizytą policjantów, twierdził, że spał i nie ma z żadnym włamaniem nic wspólnego, jednak mokre buty przeczyły tym zapewnieniom – relacjonuje z kamiennogórskiej policji. – Dodatkowo na miejscu w wyniku prowadzonych czynności policjanci z Lubawki znaleźli telefon komórkowy, który należał do kolejnego ze sprawców tego zdarzenia. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu – 27-latek i 23-latka – również udawali zaspanych, jednak zabezpieczone na miejscu ślady wskazywały jednoznacznie, że nie mówią prawdy.

Cała trójka trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Kamienna Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.