Jeleniogórscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który kierował ciągnikiem z przyczepą bez uprawnień. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,6 promila. Okazało się, że kierowca nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami, Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. 14 października br., około godziny 11:45 policjanci  w trakcie patrolu w jednej z miejscowości gminy Janowice Wielkie zwrócili uwagę na kierującego ciągnikiem z przyczepą, który na ich widok gwałtownie zahamował i się zatrzymał. Policjanci postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania mężczyzny.

Za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2,6 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a przyczepa nie posiadała  tablic rejestracyjnych i ubezpieczenia.

Kierowca za popełnione czyny odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania na kilka lat. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zdjęcie: KMP w Jeleniej Górze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.