„Punktualnie o 9 rano, w poniedziałek 13 lipca 2009r, na miejscu gdzie stanąć ma Pasaż Grodzki, zjawił się prezydent miasta Marek Obrębalski. Wraz z przedstawicielem inwestora, prezydent rozpoczął prace budowlane, dokonując symbolicznego wbicia łopaty. – Mam nadzieję, że 13-stka tym razem okaże się szczęśliwa i za 15 miesięcy mieszkańcy Jeleniej Góry będą mogli przyjść tu na zakupy. – powiedział Obrębalski. Zaraz po tym na plac wjechał ciężki sprzęt i prace ruszyły.”

Tej treści notatka prasowa ukazała się na naszych łamach ponad 12 lat temu. Czy faktycznie była to szczęśliwa inwestycja?

Od samego początku nie było to ulubione miejsce zakupów jeleniogórzan. Mimo, że próbowano temu zaradzi. Od 2012 uruchomiono w tm miejscu taras widokowy.

Sporym ciosem dla galerii była likwidacja sztandarowego sklepu Pasażu Grodzkiego – „Mark and Spencer”. Sklep zajmował spora powierzchnię na parterze. W zamiarze miał być magnesem przyciągającym klientów do galerii.

Prób przyciągnięcia do galerii więcej klientów było oczywiście sporo. Ostatnim sukcesem był działający tam klub fitness. Ale i ten projekt poległ w obliczu pandemii.

Udało się nam dotrzeć do informacji, że Pasaż Grodzki zmienił właściciela. Jest nim dobrze znana na Dolnym Śląsku spółka Citronex. Obiekt ma przekształcić swój charakter i stać się apartamentowcem. Spółka nie potwierdziła, ani też nie zaprzeczyła tym doniesieniom. Nie zdecydowała się jednak skomentować tego faktu.

Fot. Polska-org

14 komentarzy

 1. Kolejasz z lwufka Odpowiedź

  My w lwufku w takim pasażu zrobilibyśmy parking dla pociongu. Ale nie mamy pasażu ani pocionguf

  • wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

   Wiesz czubku z wsiocławia że będąc schizofrenikiem nie rozpoznajesz co jest prawdą a co nie. Masz urojenia w tym pustym wsi ocławskim baniaku i choroba będzie postępować. Skończysz w kaftanie albo jako kolejny samobójca.

   • Marcin Medyk z Kluczborka Odpowiedź

    Dawno nie byłem w Wrocławiu ale jest po staremu. Dalej wali knyszą, wieśniakom wrocławskim wali z pod pach, nawet z pod butów wali skarpetkami. Pociągi autobusy tramwaje całe zasyfione. Kto te bydło spłodził?

    • S r a m na Wsiocław Odpowiedź

     Trole z Wrocławia mieszkają w dziurach zabitych dechami i zazdroszczą innym miastom że są atrakcyjne i odwiedzają je tłumy turystów. Na kolana trole z Wrocławia bo te miasta życie wam uratowały. Gdyby nie kurorty to byście w swoich oborach pozdychali.

 2. Kolejarz z Lubomierza Odpowiedź

  Nie macie pociągu do „Lwufka” bo uparliście się na odtworzenie LK przez Wleń a o wiele taniej i krócej byłoby przez Lubomierz /Gryfów. Na LK Doliny Bobru postawiono już krzyżyk.

  • wsiocławiak wszawiak Odpowiedź

   Zapytaj ws iocławski śmieciu lepiej matkę, ile śniegu między kopyta napchała, że takiego bałwana jak ty urodziła. Byłeś zimny i śliski po porodzie więc wypadłeś jej z rąk na posadzkę. Kupę masz zamiast mózgu i aż dziw bierze, że umiesz pisać.

   • wsiocławiak wszawiak Odpowiedź

    Ktoś z wsiocławia sabotuje kolej w województwie rozkręca je skacze pod pociagi włącza hamulec

    Tej pe dalskiej ho łocie zakazac jazdy pociągami

    I woolege zakazac pisania bzdur na temat Lwówka.

    • troll wsiocławski Odpowiedź

     Wrocław to takie pół niemiecki pół żydowskie miasto jednym słowem syf kila i mogiła,jestem mieszkańcem tego miasta ale wstyd się do tego przyznać gdzie bym nie był i by ktoś zapytał ale niebawem wyprowadzka więc się bardzo z tego cieszę,nie będzie musiał ściemniać ze mam rządzącego pedzia.

 3. Marek Obrębalski jak widać ,nie ma dobrej ręki do inwestycji. W polityce tez bywało różnie ,ale udało sie miękkie lądowanie w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Tam wraz z Cezarym Przybylskim dbają o to by PiS-owi na stała się krzywda i dzięki temu, tak jak na Górnym Śląsku kolaboracja kwitnie. Pasaż Grodzki od początku nie zachęcał mnie do zakupów. Siłownie zamiast restauracji nie są najlepszym pomysłem dla różnych wielko -powierzchnowych obiektów.

  • A i tym sku rwielom z wsiocławsia tez zabronic jezdzić pociagami po Dolnym Slasku

   I woogole zakaz pisania bzdur na temat Lwowka

   Niech wsioclaw swoje sc ieki szc zochy z odry pije

 4. na naszym dworcu nic nie działa jak powinno.. zapowiedzi za ciche taśmociągi nie windy tak se pojada lub nie a schody ruchome to zwykle zasikane piszczą… Automaty zapchane knyszą czy innym paskudztwem… WROCŁAW GŁÓWNY

 5. historyk Leuthen Odpowiedź

  Znacie podanie o powstaniu pierwszej, historycznej nazwy Wrocławia? Otóż pierwszemu człowiekowi, który przybył na miejsce dzisiejszego Wrocławia, okolica wydała się tak wstrętna i obrzydliwa, że powiedział tylko „Bleee”. Po czym usiadł i zwalił klocka (dostał rozwolnienia). Tak powstała nazwa tego miejsca: Blee Sr.ał (która na przestrzeni dziejów ewoluowała w Breslau). A że znane powiedzenie głosi „Miliony much nie mogą się mylić”, do tej kupy g… zaczęli ściągać wieśniaki, którzy dobrze czuli się w smr.odzie i założyli osadę. Ta pierwsza, historyczna nazwa Wrocławia do dzisiaj ma swoje odzwierciedlenie w nazewnictwie, bowiem wielu mówi na to miasto „Klocław” zamiast „Wrocław”. Nawet nazwa „Klocław” jest bardziej właściwa, bo nawiązuje do historii.

 6. Marek Robert Hejduk Odpowiedź

  Krótka piłka; Wrocław to główny śmietnik dolnośląskiej ziemi. Brud, sm ród, prostactwo. Nie wielu zostało rodowitych wrocławiaków. Miłych, kulturalnych i przede wszystkim inteligentych. Większość to ho łota z zabużańskich wsi. Pato-kołchoz. Wstyd mieć taką stolicę województwa.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.