Ten obiekt wiele lat niszczał, tak więc prowadzone prace renowacyjne w tak zwanym zabobrzańskim „zameczku” budzą bardo duże zainteresowanie jeleniogórzan. Zameczek to tak naprawdę wybudowana na początku XX wieku willa Maksa Erfutra – fabrykanta, właściciela fabryki papieru. Po zakończeniu remontu budynek ma zostać siedzibą Osiedlowego Domu Kultury.

Film (dostępny na Facebooku prezydenta miasta) oraz zdjęcia z wnętrza budynku przedstawił prezydent miasta Jerzy Łużniak. W tej chwili trwają tam prace wyburzeniowe oraz instalacyjne.

Remont, który obejmuje także przyległy teren ma zakończyć się we wrześniu 2022 roku. Ich koszt to 9,5 miliona złotych. Wykonawcą jest wrocławskie konsorcjum: LK Inwest Wrocław oraz KB Inwest Sp. z o.o. Wrocław.

4 komentarze

 1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Asystenci, kierowcy, dziewuchy , kumple tatki z domu starców, dzieci szwagra po kursie spawacza, setki milionów, miliardy…
  Cały naród funduje wesołe miasteczko dla swoich farfocli.
  Żreć szybciej, bo się ściemnia.
  PS Ile dzieci niepełnosprawnych zdołał dotąd adoptować tarczyński? Obiecał.

 2. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Bohaterowie szyku zwartego potrzebowali 6 chłopa, innym razem tłumu tajniaków, by zgarnąć babcię Kasię…..Zwierzę z batonem rzucające się na bezbronnych ludzi…znikające dowody ze zdarzeń w Bydgoszczy….Kiedyś byliście policją. Teraz stanęliście dokładnie tam, gdzie stało ZOMO.

 3. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Kiedyś rozgniewana władza chłostała morze, które niepokoiło okręty, dziś władza zabija pałkami teleskopowymi wirusa na plecach i udach protestujący młodzieży i kobiet kobiet…a że wirusy małe, to walą ostro. Wolski ten kraj małego kulawego potwora z Żoliborza to maszyna do niszczenia ludzi.

 4. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  ‼️”Rolski wad” i jego skutki. Po prostu mniej inwestycji w Waszych miastach, miasteczkach i wsiach. Gorszy transport publiczny, droższe bilety na komunikację, edukacja na niższym poziomie, dziurawe drogi i mniejsze bezpieczeństwo. To właśnie proponuje Wam dziś rząd PiS.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.