Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 13 czerwca 2021 r. na wycieczkę nr 4 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.36 do Bartnicy ( z przesiadką w Wałbrzychu Głównym).

Trasa wycieczki długości 14 km prowadzi przez północną część Wzgórz Włodzickich. Od stacji kolejowej w Bartnicy idziemy szlakiem czerwonym, zboczem Świerkowej Kopy, do Świerków Kłodzkich, gdzie oglądamy barokowy kościół p. w. św. Mikołaja z połowy XVIII w. Następnie podchodzimy na Włodzicka Górę (757 m), najwyższe wzniesienie Wzgórz Włodzickich.

Na wierzchołku w 1927 roku wzniesiono kamienną wieżę widokową z niewielkim bufetem. Po 1945 roku wieża popadła w ruinę, w 2018 r. w ramach polsko-czeskiego projektu została odbudowana. Z tarasu na wysokości 15 m roztacza się piękna panorama Gór Sowich, Wałbrzyskich, Suchych i Bardzkich oraz fragmenty dalszych pasm.

Po odpoczynku przy ognisku drogami leśnymi i polnymi schodzimy do Nowej Rudy. W mieście oglądamy najciekawsze zabytki (neogotycki kościół parafialny św. Mikołaja, Rynek, Ratusz), o godz. 17.44 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry.

Wycieczkę prowadzi Urszula Pawlikowska z Jeleniej Góry. W czasie wycieczki obowiązuje zachowanie 1.5 m dystansu, używanie maseczek jest obowiązkowe w środkach komunikacji. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht, Zdj. powiat kłodzko.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.