Miłośnicy kulturalnych wydarzeń w Jeleniej Górze spędzą najbliższy tydzień z kalendarzem w ręku. Przed nimi dylematy. Co wybrać koncerty Krokus Jazz Festiwal czy spektakle 49. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych a może koncerty w Filharmonii Dolnośląskiej? W kilku przypadkach terminy się pokrywają. To nie pierwszy raz, gdy organizatorzy wydarzeń stawiają mieszkańców przed trudnym wyborem.

Gdy dodamy do koncertów jazzowych i przedstawień jeszcze piątkowy (23 września) koncert w Filharmonii Dolnośląskiej z bardzo dobrym programem i Jarmark Staroci oraz Osobliwości, zaplanowany na 24 i 25 września, to przyznacie, że może to być irytujące.

By ułatwić wam zadanie, podajemy tygodniowy przegląd. Zadecydujcie, na co pójdziecie.

22 września

godz. 19.00 – Kościół Łaski (Garnizonowy) – Nils Petter Molvær solo, Krokus Jazz Festiwal

godz. 21.00 – Klub Kwadrat – Ascetic, KJF

23 września

godz. 19.00 – sala JCK ul. Bankowa – Bernard Maseli Quartet, Krokus Jazz Festiwal

godz. 21.30 – Klub Kwadrat – Dafine, KJF

godz. 19. 00 – UROCZYSTA INAUGURACJA 49. JELENIOGÓRSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH w Teatrz im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

godz. 19.15 – Teatr Atenum Warszawa „KWARTET”

godz. 19.00 – koncert inauguracyjny nowego sezonu w Filharmonii Dolnośląskiej. Wykonawcy: Andrzej Zwarycz – klarnet basowy, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, Paweł Kapuła – dyrygent. Program:Ludwig van Beethoven – Uwertura Egmont op. 84, Michel Lysight – Koncert na klarnet basowy i smyczki, Jean Sibelius – I Symfonia e-moll op. 39.

24 września

godz. 17.30 – Góra Szybowcowa – Jeżów Sudecki – Okvsho, Krokus Jazz Festiwal

godz. 20.00 – sala JCK ul. Bankowa – Kinga Głyk, KJF

godz. 21.30 – Klub Kwadrat – Jerzy Kaczmarek Quartet, KJF

godz. 19.00 Teatr Kwadrat Warszawa „NIE KSIĄŻKA ZDOBI CZŁOWIEKA”, JST

Od godz. 10.00 do 18.00 – Jesienna odsłona Jeleniogórskiego Jarmarku Osobliwości i Staroci . Na placu Ratuszowym oraz sąsiednich uliczkach rozstawią się kolekcjonerzy ze swoimi zbiorami. Jarmark przyciąga do Jeleniej Góry tysiące odwiedzających. Tak z pewnością będzie i tym razem. Można będzie kupować, oglądać i wymieniać się eksponatami.

25 września

godz. 17.30 – Góra Szybowcowa – Jeżów Sudecki – Błoto, KJF

godz. 20.00 – sala JCK ul. Bankowa – Randy Brecker & AMC. Trio, KJF

godz. 16.00 Teatr im. Gerharta Hauptmanna z Zittau NAZWISKO: SOPHIE SCHOLL” – Monolog von Rike Reiniger (spektakl w języku polskim). JST

godz. 19.00 Wrocławski Teatr Komedia „POMOC DOMOWA, JST

Od godz. 10.00 do 18.00 – Jesienna odsłona Jeleniogórskiego Jarmarku Osobliwości i Staroci . Na placu Ratuszowym oraz sąsiednich uliczkach rozstawią się kolekcjonerzy ze swoimi zbiorami. Jarmark przyciąga do Jeleniej Góry tysiące odwiedzających. Tak z pewnością będzie i tym razem. Można będzie kupować, oglądać i wymieniać się eksponatami.

26 września

godz. 19.00 – „PRÓBY” Bogusława Schaeffera w reż. Mikołaja Grabowskiego z Teatru Polonia w Warszawie, JST w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

27 września

godz. 19.00- „GUSŁA” Teatr Lubuski z Zielonej Góry, JST

godz. 19.00 – koncert Lwowskiego Narodowego Akademickiego Chóru Męskiego DUDARYK z towarzyszeniem Chóru Chłopięcego w Filharmonii Dolnośląskiej. W programie 100-letnia historia ukraińskiej muzyki chóralnej – religijnej, klasycznej i współczesnej. Z artystami tego zespołu Filharmonia Dolnośląska współpracuje od lat w przeróżnych projektach. Tym razem wysłuchamy różnorodnego repertuaru typowo ukraińskiego, wzbogaconego o polskie akcenty.

FOT.Teatr Ateneum , FB Teatr im. C.K.Norwida

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.