Jednym z ważniejszych zadań w Jeleniej Górze jest eliminowanie pieców na paliwo stałe w jeleniogórskich mieszkaniach. W tym roku samorząd zarezerwował kwotę, która pozwalała na wymianę źródeł ciepła w 300 mieszkaniach czy domkach jednorodzinnych.

Okazało się, że ten szacunek potrzeb i możliwości był precyzyjny, bowiem podpisano o kilka umów więcej, jednak z różnych losowych powodów niektórzy właściciele mieszkań wycofali się ze wstępnych deklaracji. W konsekwencji doszło do 274 rozliczeń związanych z wymianą. Większość osób już otrzymała pieniądze, kilkanaście ostatnich zadań znajduje się w finalnej fazie rozliczania i przed końcem roku dokonamy przelewów.

– Warto podkreślić –mówi Magdalena Krzysik, która w UM nadzoruje ten obszar zadań, że te 274 rozliczenia dotyczą liczby mieszkań lub domków, więc faktyczna liczba pieców jest nieco większa, bo niektóre lokale ogrzewane były dwoma, czasami wręcz trzema piecami. -Z naszych ostrożnych szacunków wynika, że w 2021 r. zostało zlikwidowanych ok. 400 pieców na paliwo stałe – dodaje.

*

1 Komentarz

  1. Przy tej cenie gazu możecie zapomnieć o likwidacji kopciuchów ! Zresztą jak się umiejętnie pali to to nie ma prawa kopcić!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.