Wczoraj (15 września) w Karkonoszach zakończyły się ćwiczenia służb ratowniczych. Przy schronisku na Hali Szrenickiej doskonalili niesienie pomocy poszkodowanym w górach.

Ćwiczenia PIORUN2 miały na celu sprawdzenie procedur służb odpowiedzialnych za działania gaśnicze w trudnym terenie górskim z udziałem wielu poszkodowanych. Weryfikacja procedur dotyczących współdziałania służb ratowniczych, WOT i samorządów to główny priorytet tego typu testów sprawności dla jednostek straży pożarnej, policji, GOPR, pogotowia ratunkowego, WOT, służb KPN i Nadleśnictwa Szklarska Poręba oraz samorządów z terenu powiatu karkonoskiego. Przeprowadzano wspólnie między innymi działania gaśnicze, ewakuacja i transport poszkodowanych, działania poszukiwawczo ratownicze, wielopoziomowe zarządzanie pracą kilku służb podczas akcji oraz sposób dostarczania wody w wyższe partie gór we współpracy z Sudety Lift.

-Zadania tego typu są niezwykle ważne ze względu na złożoność i problematykę ratownictwa w terenie o trudnej i skomplikowanej konfiguracji – wyjaśnia Krzysztof Wiśniewski, starosta karkonoski.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.