W tym roku wyremontowany zostanie most na Kaczawie w Starej Kraśnicy, w ciągu drogi wojewódzkiej 365 Świerzawa – Jawor/Lipa. To będzie już szósty most na drogach wojewódzkich wyremontowany w ostatnich czterech latach w gminie Świerzawa.

Przez kilkanaście lat gmina Świerzawa była znana wśród kierowców z tego, że przejazd przez większość tamtejszych mostów i wiaduktów był utrudniony. Z uwagi na bardzo zły stan przepraw administrator ustawił na nich szykany uniemożliwiające jednoczesny przejazd pojazdów w obu kierunkach. W ostatnich czterech latach DSDiK konsekwentnie remontuje obiekty – ostatnio oddano most na Kaczawie w starej Kraśnicy, wiadukt nad nieczynna linia kolejowa w tej samej miejscowości i na tej samej drodze, a także most w centrum stolicy gminy na Kamienniku. Za chwilę problem powinien całkowicie zniknąć, bo wyremontowano już pięć z ośmiu przepraw.

Teraz kolej na szósty. DSDiK poznało oferty, które zgłoszono w przetargu na „budowę mostu nad rzeką Kaczawą w ciągu DW 365 w km 17,979 w m. Stara Kraśnica”.Z wyborem wykonawcy nie powinno być problemu bo jest zgłoszenie z kwotę niższą, niż inwestor gotów jest wydać. DSDiK przewidywało, że na na sfinansowanie zamówienia potrzeba będzie prawie 4,9 mln zł. Do przetargu zgłosiło się dziewięć firm, z których jedna ma wyraźnie niższą ofertę (niecałe 4 mln zł), a oferty dwóch kolejnych minimalnie przekraczają zakładany budżet.

Wykonawca ma rozebrać istniejącą konstrukcje i wybudować nowy most. Co szczególnie istotne inwestycja ma być realizowana bez ograniczenia ruchu pojazdów, a wykonawca będzie musiał wybudować most tymczasowy. Przewidywany czas realizacji inwestycji wynosi 21 miesięcy.

Po tym remoncie do przebudowy zostanie już tylko most na drodze wojewódzkiej 328 nad potokiem Wilcza w Nowym Kościele. W tym przypadku zadnie jest na etapie projektowania.

Fot. DSDiK

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.