Sprzyjają im warunki, jakie mają w nowej siedzibie. Dysponują 800 metrami kwadratowymi, wieloma pomieszczeniami, dużym ogrodem z amfiteatrem. W pobliżu jest teren, na którym można organizować ogniska i różne imprezy.

– Chcemy jeszcze poprawić toalety oraz elewację budynku – wylicza Robert Zapora, komendant Hufca Karkonoskiego ZHP. – Planujemy stworzyć tu centrum spotkań młodzieży – dodaje.

Hufiec Karkonoski ZHP wcześniej działał w SP 13 przy ulicy Piotra Skargi. Było tam sympatycznie, ale trochę ciasno. Dlatego z chęcią harcerze przejęli od Rady Przyjaciół Harcerstwa budynek przy ul. Wiejskiej.

Symboliczne klucze odebrali z rąk prezydenta miasta Jerzego Łużniaka. Sami odwdzięczyli się za pomoc wręczając osobom, które ich wsparły statuetki „Pomocna dłoń”. Otrzymali je: Jerzy Łużniak, Janusz Łyczko, zastępca prezydenta oraz Barbara Marszałek-Szurek, dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 13.

– Ten budynek cały czas był w harcerstwie. Hufiec Karkonoski nie miał jednak takiego miejsca z bazą noclegową czy miejscem na biwak, ognisko. Tutaj są takie możliwości. Mam nadzieję, że będą się tu czuli najlepiej – mówił Jerzy Łużniak. Prezydent podziękował jeleniogórskim harcerzom za pomoc, jaką nieśli mieszkańcom podczas pandemii koronawirusa.

Harcerze otrzymali budynek, w którym jest wiele do zrobienia. Można ich wesprzeć, bowiem  projekty ich planów remontowych są zgłoszone do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

– Rozglądamy się także za innymi projektami i będziemy starali się pozyskać środki od naszych sponsorów. Mamy szereg pomysłów, które mam nadzieję uda się zrealizować – dodaje Robert Zapora.

Karkonoski Hufiec ZHP zrzesza obecnie około 400 harcerek i harcerzy. Wkrótce na Zabobrzu powstanie gromada zuchowa.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.