W czerwcu Senat Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej negatywnie zaopiniował kandydaturę Grażyny Malczuk do zatrudnienia jej (praktycznie do przedłużenia umowy) na stanowisku kanclerza uczelni. Głosu Senatu nie wziął pod uwagę prof. dr hab. Marian Ursel, poprzedni rektor, i zatrudnił dotychczasową kanclerz.

 

Teraz sytuacja się zmieniła. Od października KPSW w Jeleniej Górze ma nową rektor. -To prawda, że Senat wyraził negatywna opinie w sprawie zatrudnienia pani Grażyny Malczuk na stanowisku kanclerza, ale rektor ma prawo podjąć inną decyzję. Ja jestem na początku drogi, dokonuję przeglądu kadr, analizuję. Oczywiście, byłam dziekanem na naszej uczelni i mam wiedzę o jej funkcjonowaniu, ale jednak z perspektywy rektora wiele spraw wygląda inaczej – mówi dr Wioletta Palczewska. Przypomina że pani kanclerz została jeszcze powołana przez prof. Winnickiego, pierwszego rektora (wtedy Kolegium Karkonoskiego), ma wiedzę i kompetencje. Przypomnijmy, że kanclerz uczelni kieruje jego administracją i gospodarką, podejmuje decyzje dotyczące mienia szkoły wyższej.

 

– Do podjęcia najważniejszych decyzji personalnych będę gotowa do końca miesiąca – zapowiada rektor KPSW w Jeleniej Górze.  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.