Zdobywcę Wytrycha 2020 poznamy podczas uroczystości wręczenia Srebrnych Kluczyków – dorocznych nagród Nowin Jeleniogórskich. Gala Srebrnych Kluczyków 2020 odbędzie się w niedzielę, 11 października 2020 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej). Cześć artystyczną wydarzenia dopełni koncert „Dopóki w Tobie jestem – live!” z utworami z płyty „Dopóki w Tobie jestem” duetu karkonoskich twórców Pichlak/Szreniawa. W programie koncertu, oprócz piosenek z płyty znalazło się też kilka innych, ważnych polskich utworów. Wystąpią: Jakub Olejnik (gitara basowa), Mateusz Maniak (perkusja), Łukasz Perek (instrumenty klawiszowe), Jacek Szreniawa (gitara, śpiew) i gościnnie – Kazimierz Pichlak (słowa). 

Dla kogo Kluczyki?

O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki 2020, zdecyduje Kapituła nagrody. Kapituła przyzna Srebrne Kluczyki za dokonania sezonu artystycznego 2019/2020 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich, najlepsza kreacja aktorska, sztuki wizualne, muzyka, literatura, zjawisko kulturotwórcze oraz wydarzenie sezonu. Specjalną Nagrodę – Złoty Kluczyk 2020 – przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność wykraczającą poza ramy jednego sezonu artystycznego i zasługującą na wyróżnienie szczególne. Szczególną nagrodę publicznosci – Wytrych do Serc Publiczności 2020 – przyznają Państwo, czyli Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich, głosując w plebiscycie na najpopularniejszego artystę regionu. Gorąco zachęcamy do głosowania na swoich ulubionych artystów, postaci niezwykle wartościowych dla naszego regionu.

Jak głosować?

Na kandydatów do Wytrycha 2020 głosować można na dwa sposoby: za pomocą kuponów drukowanych w tygodniku Nowiny Jeleniogórskie oraz smsami. Każdy głos oddany za pomocą oryginalnego kuponu wyciętego z egzemplarza Nowin Jeleniogórskich oznacza 2 punkty, a głos oddany SMS-em – 1 punkt.

Aby zagłosować elektronicznie, należy wysłać SMS na numer 7148. W treści wpisać: wytrych oraz numer przypisany kandydatowi. Uwaga! Między słowem „wytrych” i numerem kandydata wpisać należy kropkę lub wstawić spację. Przykładowy SMS to wytrych.X lub wytrych X (w miejsce X należy wpisać cyfrę), np. wytrych.44 lub wytrych 44 (wielkość liter nie ma znaczenia). Koszt wysłania jednego smsa to 1,23 zł (z VAT).

Głosowanie plebiscytowe podzielone zostało na dwa etapy. W pierwszym, zakończonym 21 września 2020 r., o godz. 12.00, można było oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W tym etapie spośród 13 zgłoszonych wcześniej kandydatów wyłoniona została piątka finalistów nominowanych do nagrody: Dominika Łukasiewicz, Przemysław Semczuk, Zuzanna Łuczak, Piotr Machłajewski i Szymon Wrzesiński. Nazwiska finalistów podajemy w kolejności zgłoszeń do plebiscytu i wynikającym z tego, przypisanym im numerom w głosowaniu smsowym. Dziś zdradzić możemy tylko, że gdyby nasz plebiscyt zakończony został z chwilą zamknięcia pierwszego etapu głosowania, jego zwycięzcą zostałaby… Dominika Łukasiewicz. Jej przewaga punktowa nad kolejnymi z finalistów była jednak niewielka, więc nawet niewielka ilość głosów oddanych w drugim etapie głosowania może całkowicie zmienić układ tabeli i zdecydować o ostatecznym wyniku głosowania, który pozostanie zagadką do ostatniej chwili. Biorąc pod uwagę niewielkie różnice punktowe pomiędzy kolejnymi z kandydatów, można powiedzieć że o finał otarli się Zbigniew Gałucki, Krzysztof Rogacewicz i Małgorzata Osiej-Gadzina, których od ostatniego finalisty dzieliło po zaledwie kilka punktów.

W drugim etapie plebiscytu, który rozpoczął się po zamknięciu pierwszej części głosowania, liczą się już tylko głosy oddane na kandydatów z piątki finalistów, którzy zdobyli najwięcej punktów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostali do nagrody. Wytrych 2020 przyznany zostanie artyście, który zbierze najwięcej punktów w całym głosowaniu. Liczy się łączna ilość punktów zdobytych w obu etapach plebiscytu. Finałowe głosowanie trwa do 30 września, do północy. Liczy się data oddania głosów smsowych i dostarczenia kuponów do redakcji.

Zapraszamy do współdecydowania o tym, kto otrzyma Wytrych do Serc Publiczności 2020! 

Nominowani do Wytrycha 2020

Oto lista nominowanych do nagrody, na których głosować można w finale tegorocznego plebiscytu NJ na najpopularniejszego artystę regionu (w kolejności zgłoszeń):

 

Dominika Łukasiewicz – muzyk

SMS na numer 7148 o treści: wytrych.5

 

Przemysław Semczuk – literat

SMS na numer 7148 o treści: wytrych.8

 

Zuzanna Łuczak – aktorka Zdrojowego Teatru Animacji

SMS na numer 7148 o treści: wytrych.9

 

Piotr Machłajewski – kurator wystaw komiksu

SMS na numer 7148 o treści: wytrych.12

 

Szymon Wrzesiński – literat

SMS na numer 7148 o treści: wytrych.13

Uwaga! Oddanie głosu poprzez wypełnienie kuponu i dostarczenie go do siedziby organizatora lub wysłanie wiadomości SMS oznacza przyjęcie regulaminu głosowania oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji plebiscytu. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.