Jeleniogórscy policjanci podsumowali swoją pracę w czasie długiego weekendu. A było jej sporo. Podejmowali działania w kilku poważnych zdarzeniach drogowych interweniowali w ponad 300 przypadkach zakłócenia porządku, łapali też poszukiwanych…

12 sierpnia br. około godziny 16.30 w Mysłakowicach na ul. Górskiej doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni kierujący pojazdem marki VW nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi VW, w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego. Do szpitala trafił pasażer z jednego z samochodów uczestniczących w zdarzeniu. Kierowcy trzeźwi, a policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

W czasie weekendu na naszych drogach doszło też do kilkunastu kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowy manewr wyprzedzania oraz najechanie na tył innego pojazdu. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, w tym rowerzystę i mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających, oraz dwóch kierowców, którzy naruszyli zakazy sądowe. Nietrzeźwi kierowcy mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie długiego weekendu funkcjonariusze operujący w regionie zatrzymali pięciu poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa.

13 sierpnia br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy. Ponadto mężczyzna odpowie za uprawę i posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz kilka krzaków ziela konopi.

W tych dniach policjanci obsłużyli aż 336 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscach publicznych.

Pierwszego dnia długiego weekendu (12 sierpnia) funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki prowadzili też akcję „Prędkość”, szczególnym nadzorem obejmując drogi główne naszego miasta. Ich pracę wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 64 przypadków przekroczeń prędkości. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 123 pojazdy. Jeden kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.