Ratownicy karkonoskiej grupy GOPR ogłosili właśnie, że zbiórka pieniędzy na sprzęt niezbędny zimą do akcji ratowniczych, zakończyła się sukcesem. Druga dobra wiadomość przyszła od radnych sejmiku województwa dolnośląskiego. Jednogłośnie podczas sesji 25 listopada przyjęli uchwałę ustanawiającą rok 2022 „Rokiem ratownictwa górskiego w Sudetach” w związku z 70. rocznicą powstania ratownictwa górskiego.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zabezpiecza teren Sudetów, który rocznie odwiedza kilka milionów turystów z całego świata. Ratownicy górscy niejednokrotnie ryzykują własne życie i zdrowie, aby w niełatwych warunkach górskich nieść pomoc wszystkim jej potrzebującym. Ustanawiając rok 2022 ich rokiem, wyrażamy uznanie i wdzięczność za ich poświęcenie i działalność„- czytamy w uzasadnieniu uchwały sejmiku.

Mamy to! Jesteście wielcy, jak zawsze stanęliście na wysokości zadania i udowodniliście, że możemy na was liczyć – dziękują ratownicy GOPR wszystkim, którzy wpłacili pieniądze na zakup sprzętu zimowego. Już niedługo Fundacja GOPR zakupi potrzebny sprzęt, które jeszcze tej zimy będzie wykorzystywany we wszystkich grupach ratowniczych GOPR.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.