Miasto rozstrzyga właśnie przetarg na budowę dojść do przystanków kolejowych Jelenia Góra- Zabobrze i Jelenia Góra- Spółdzielcza.

Na Zabobrzu powstanie droga dla pieszych i rowerzystów o łącznej długości około 650 metrów (o szerokości 3 metrów), prowadzona częściowo pod estakadą. Zaplanowano także remont ciągu pieszo – rowerowo – jezdnego (drogi wewnętrznej) o długości 218 metrów. Przewiduje się wykonanie oświetlenia ulicznego oraz elementów odwodnienia.

Dojście do przystanku Jelenia Góra- Zabobrze z jednej strony, prowadzić będzie od ronda przy wjeździe do centrum handlowego, a z drugiej strony w kierunku ul. Paderewskiego i Wiejskiej.

Dojazd do przystanku „Spółdzielcza”, będzie zorganizowany od strony ulicy Karola Miarki. Powstanie wygodna droga dla pieszych i rowerzystów wraz z oświetleniem ulicznym.

Miasto przeznaczyło na budowę pierwszego dojścia 1 mln zł, a na drugiego 177 tys. zł. W przetargu wpłynęły cztery oferty. Jedną z nich odrzucono. Pozostałe oferty są niższe, niż kwoty, które określił samorząd. W najbliższym czasie zostanie rozstrzygnięty. Dojścia mają być gotowe do końca czerwca.

Oferty złożyły: Jeltech Sp.z o.o., Konsorcjum Firm: Lider konsorcjum: Karkonoskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Oraz Kółko Rolnicze w Siedlęcinie Siedlęcin

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.