Dolnośląsko-Brandenburskie Forum Gospodarcze „Nowoczesne technologie energetyczne” odbyło się niedawno we Wrocławiu. Udział w niej wziął między innymi Hubert Papaj, prezes KARR.

Tematyka dotycząca energetyki jest niezmiernie ważnym elementem rozwoju gospodarczego zarówno w Polsce jak i Niemczech. W ocenie Huberta Papaja, Prezesa KARR, uczestnika konferencji, w najbliższych latach czekają nas drastyczne ograniczenie produkcji energii z węgla, a także rozwój energetyki odnawialnej i inwestycje w technologie zwiększające efektywność energetyczną. W związku z tym Kraj Związkowy Brandenburgia i Województwo Dolnośląskie podjęły ścisłą współpracę w tym zakresie

W ramach spotkania prezentowały się liczne firmy z branży nowych technologii, przykładowo firma SUNfarming Gruppe, która w oparciu o własne doświadczenia opracowała unikalną konstrukcję rolno-solarną, która pozwala na podwójne wykorzystanie gruntów. Stosowane są półprzezroczyste moduły szklano-szklane firmy SUNfarming. W ten sposób unika się konkurencji między produkcją żywności a dostarczaniem energii elektrycznej. Warunki wzrostu roślin są jeszcze lepsze dzięki zarządzaniu cieniem i wodą. Stanowi to zaletę w odniesieniu do zmian klimatycznych i transformacji energetycznej.

Równie ciekawą prezentację miała firma Saule Technologies, to polska firma z branży zaawansowanych technologii, która opracowuje innowacyjne ogniwa słoneczne oparte na materiałach perowskitowych. Są oni pionierami w stosowaniu druku atramentowego do produkcji elastycznych, lekkich, ultracienkich i półprzezroczystych modułów fotowoltaicznych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.