Według polskiego rządu, a szczególnie środowisk związanych z Solidarną Polska w naszym kraju nie ma problemu z przemocą w rodzinie. Powstał nawet projekt wypowiedzenia przez Polskę antyprzemocowej konwencji stambulskiej. Fundacje pomagające prześladowanym kobietom odcinane są rządowych dotacji. Natomiast rzeczywistość jawi się w ponurych barwach, o czym świadczy kolejny przykład.

26 styczna około godziny 23.00 policjanci z Wydziału Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką. Tego dnia mężczyzna wszczął awanturę, podczas, której wyzywał, szarpał i popychał pokrzywdzoną. Kobieta w obawie przed jego agresją uciekła z mieszkania, mężczyzna jednak ruszył za nią, dogonił ją, a następni na ulicy uderzył. Pokrzywdzonej udało się mu wyrwać i znaleźć schronienie w Komisariacie I Policji w Jeleniej Górze. Tam kobieta złożyła zawiadomienie o tym, że jej partner od kilku miesięcy się nad nią znęca, po alkoholu wszczyna awantury, podczas których wyzywa ją, poniża i wyśmiewa, ale także dochodzi do rękoczynów.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 3 promile. Za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią, a także musi on natychmiast opuścić wspólnie zajmowany lokal mieszkalny.

4 komentarze

  1. Przemoc nigdy nie powinna mieć miejsca, ale wydaje się, że media nakręcają ten problem, widząc tylko jednostronnie problem, co niestety niby słaba płeć z determinacja wykorzystuje, by osiągnąć wyłącznie własny – często pokrętny cel, niszcząc ofiarę własnych nie jego poczynań. Zauważać się winno, że niemal w równym stopniu mężczyźni są tez agresywnie przemocą kobiet dotykani. Oni się wstydzą zapłakać, złożyć doniesienie, często popadając w alkoholizm, inicjowany przez właśnie partnerki, podsuwającej trunki. Problem jest bardziej złożony jakby się postronnym osobom mogło wydawać Więc może warto byłoby, też przy okazji tych sytuacji traktować holistycznie o istocie występującego problemu, że przemoc jest stosowana również wobec mężczyzn, otwierając im furtkę odwagi do obrony zanim to oni będą osądzani… Co Państwo o tym sadzą?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.