Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał wczoraj (18 grudnia) Waltera R. oskarżonego o zabójstwo mężczyzny w Kamiennej Górze na karę dożywotniego więzienia. Mężczyzna ps.Brzytwa w 2015 r. zakończył odbywanie kary 25 lat więzienia za podwójne zabójstwo, którego dokonał w 1988 r.

Walter R. po wyjściu z więzienia za zabójstwo z 1988 roku przebywał w Wałbrzychu. Po pięciu latach zaatakował ponownie. -11 grudnia 2020 roku w mieszkaniu w Kamiennej Górze znaleziono ciało mężczyzny – relacjonował wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski. Od początku wszystko wskazywało na to, że doszło do zabójstwa, bo widoczne były ślady uderzeń siekierą. Śledczy przez kilka tygodni poszukiwali sprawcy.

W styczniu 2021 roku mundurowi zatrzymali Waltera R. ps. Brzytwa, 81-letniego recydywistę, który był znajomym zamordowanego 68-latka.

Walter R. został oskarżony o zabójstwo tego mężczyzny. Oskarżono go również o nielegalne posiadanie broni i środków psychotropowych. Wczoraj Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał R. za zabójstwo na karę dożywocia. Wyrok jest nieprawomocny.

Był już raz skazany za dwa zabójstwa

Walter R. pod koniec lat 80. XX wieku został skazany za dwa zabójstwa. Jego ofiarami byli złotnik z Jeleniej Góry i zamożna mieszkanka Świdnicy. Pozbawione głów, rozczłonkowane ciała znaleziono wtedy, wiszące kilkanaście metrów nad wodą, w kamieniołomie, w Rogoźnicy, w dwóch workach. Wówczas skazano go na 25 lat więzienia. Ówczesne zatrzymanie Waltera R. było jednym z głośniejszych w Polsce. Bo do zatrzymania sprawcy doszło dzięki i w trakcie popularnego Magazynu Kryminalnego 997, Michała Fajbusiewicza. Jeszcze w trakcie emisji programu, do jednego z komisariatów na terenie ówczesnego  województwa jeleniogórskiego zadzwonił mieszkaniec pobliskiej wioski i powiedział, że pokazywany na fotografiach mężczyzna mieszka od jakiegoś czasu w mieszkaniu jego sąsiadki i korzysta z poloneza, o którym tez mówiono w programie. Pod wskazany adres natychmiast pojechali funkcjonariusze z tego komisariatu i zauważyli, jak jakiś mężczyzna wrzuca do samochodu duże torby podróżne. Na widok policjantów wskoczył do samochodu i z piskiem opon odjechał. Po krótkim pościgu, pod Lubawką, funkcjonariusze dopadli go i po dosyć gwałtownej szamotaninie skuli w kajdanki.
FOT.Pixabay4 komentarze

  • troll wsiocławski Odpowiedź

   Szkoda pieniędzy na utrzymywanie w wiezieniu takich śmieci jak wrocławski troll. Jego powinno się od razu zutylizować.

   • Magdalena Cywicka Odpowiedź

    Jak ktoś chce poznać „trolla ws iocławskiego”, to tutaj można go obejrzeć na filmiku: youtu.be/vEzCB5DVMfY?list=PLqwfCPiGUN4WqcUScaTzJ8-eBOI_oLEId .

    To jest ejaki Michał Dadełło, instruktor ds. handlowych w Kolejach Dolnośląskich. A skąd wiadomo, że to on? Bo tak samo na Facebooku szkaluje Szymona Wrzesińskiego i pisze hejty na Lwówek. Już pod własnym imieniem i nazwiskiem. Oto jego przykładowy wpis: i.ibb.co/SKgV5vG/Micha-Dade-o-3.jpg

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.