Po okresie zimowym prace na budowie ruszyły pełną parą. Zaawansowanie rzeczowe na kontrakcie wynosi już niemal 93 proc. Wykonawca prowadzi prace na całym odcinku drogi ekspresowej, aby jeszcze w te wakacje oddać trasę do ruchu.

To ostatni odcinek w województwie dolnośląskim i przedostatni na całej trasie, który jeszcze nie został oddany do ruchu.

Droga ekspresowa S3 na odcinku od Bolkowa do Kamiennej Góry będzie wybudowana w przekroju trasy dwujezdniowej o długości ok. 16,1 km. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. W ciągu trasy powstają dwa dwunawowe tunele drogowe: TS-26 o długości ok. 2300 m (pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice) oraz TS-32, o długości ok. 320 m, niedaleko miejscowości Gostków. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm PORR (lider) i PORR Bau (partner). Wartość umowy wynosi ok. 1,5 mld zł.

Ogólne zaawansowanie robót na kontrakcie wynosi prawie 93 proc.. Zakończenie inwestycji planowane jest w lipcu br. Dziennikarze mieli okazję przejechać się całym odcinkiem trasy, jak również zobaczyć trwające testy systemów bezpieczeństwa i sterowania, jakie będą funkcjonowały w tunelu. Na potrzeby spotkania zainscenizowany został alarm pożarowy, który uruchomi się podczas niebezpieczeństwa w tunelu.

Umowna wartość całej budowanej drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki to prawie 2,5 mld zł. Inwestycja ujęta jest w umowie o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Fot. i info. GDDKiA

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.