Niebawem można się spodziewać remontu odcinka drogi wojewódzkiej 367 między Kostrzycą a Kowarami. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zapoznała się już z ofertami na wykonanie robót. Wśród propozycji są mieszczące się w założonej na inwestycje kwocie, dojdzie więc zapewne do wyboru wykonawcy.

Droga wojewódzka 367 z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry przez lata była chyba w regionie traktem tej kategorii w najgorszym stanie. Na szczęście od kilku lat trwa modernizacja szlaku od Przełęczy Kowarskiej w kierunku Jeleniej Góry. Kolejnym etapem będzie remont odcinka z Kostrzycy do Kowar. Na wyremontowanie prawie 5 km drogi DSDiK (bez już gotowego fragmentu przy wyremontowanym moście w Kostrzycy) przeznacza blisko 11 mln zł.

W przetargu ogłoszonym na to przedsięwzięcie złosiło się trzech wykonawców, proponujących od 9,5 mln (Budimex) do 11,5 mln zł (konsorcjum z liderem – jeleniogorskim JPRD). Dwie oferty mieszczą się w wyznaczonym przez DSDiK limicie więc niebawem zapewne dojdzie do wyboru wykonawcy. Jeśli nie będzie protestów roboty zaczną się już za kilka tygodni. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na wykonanie zadania. Remont oznacza utrudnienia dla kierowców, bo przynajmniej przez część tego czasu droga będzie zamknięta dla ruchu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.