Karkonoski Park Narodowy informuje o wzroście cen biletów za wstęp nad Wodospad Kamieńczyka. Od jutra za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 12 zł.

– Od 1 lipca wzrośnie cena biletów za udostępnianie Wodospadu Kamieńczyka. Opłata normalna wyniesie 12 złotych, ulgowa 6,00 zł. Bilety jednorazowe dla uczestników grup z uprawnionym przewodnikiem kosztować będą odpowiednio 10,00 zł i 5,00 zł. Z opłat zwolnione są dzieci w wieku do lat 7, członkowie rodziny wielodzietnej posiadający ważną Kartę Dużej Rodziny, uczniowie szkół i studenci odbywających zajęcia dydaktyczne w Karkonoskim Parku Narodowym w zakresie uzgodnionym z Dyrektorem Parku, inne osoby posiadające zezwolenie Dyrektora Parku – informuje KPN.

Do ulgi w wysokości 50 proc. mają prawo uczniowie szkół i studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne, żołnierze służby czynnej.

Obowiązek wykazania prawa do ulgowej opłaty za udostępnianie leży po stronie turysty, który powinien okazać odpowiedni dokument w punkcie pobierania opłat.

W wakacje gardziel Wodospadu Kamieńczyka można zwiedzać od godziny 9.00 do 18.00.

Opłata za wstęp na teren KPN pozostaje bez zmian.

Fot. KPN

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.