Na pochodzącym z 1920 roku dworcu w Kątach Wrocławskich przywrócono oryginalną kolorystkę elewacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Podczas renowacji dworca poddano rekonstrukcji dwa drewniane wiatrołapy zlokalizowane przy wejściach od strony peronów i miasta.

Dawny blask odzyskała również ceglana elewacja pochodzącego z 1843 roku dworca w Smolcu.

Przebudowa dworców objęła również wnętrza budynków, a także częściową zmianę ich funkcji. Do dyspozycji podróżnych oddano klimatyzowanie poczekalnie oraz toalety. Są one wyposażone w ławki, kosze, gabloty z rozkładem jazdy pociągów, elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów oraz system informacji głosowej.

Pozostałą przestrzeń budynków zagospodarowano we współpracy z samorządem lokalnym

Na dworcu w Kątach Wrocławskich będą mieściły się Gminny Dom Kultury oraz biura Zakładu Gospodarowania Mieszkaniami, natomiast w Smolcu – posterunek Policji oraz Gminne Centrum Obsługi Mieszkańca.

Przy okazji przebudowy dworce stały się również bardziej ekologiczne. Zamontowano w nich nowe energooszczędne oświetlenie wraz z automatyką sterującą. Sporo zmian zaszło w otoczeniu dworców, gdzie kompleksowo przebudowano układ komunikacyjny i organizację ruchu. Wykonano również nowe nawierzchnie oraz zamontowano elementy małej architektury.

-Dworce w Kątach Wrocławskich i Smolcu to już dziesiąta i jedenasta zakończona inwestycja w województwie dolnośląskim w ramach Programu Inwestycji Dworcowych PKP – informuje Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Remontowanych jest nadal kilka dworców w naszym regionie. W I kwartale tego roku na zostać zakończony remont stacji kolejowej w Szklarskiej Porębie Górnej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.