Mali mieszkańcy naszego regionu nie będą narzekać na nudę. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano mnóstwo atrakcji. Do akcji włączyli się ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR i 28 maja zapraszają na wspinaczkę i poszukiwanie skarbów. Z kolei Jeleniogórskie Towarzystwo Strzeleckie „Strzelec” organizuje 29 maja piknik dla dzieci na strzelnicy w Łomnicy.

Kolejna edycja Dnia Dziecka z GOPR zaplanowana jest 28 maja w Stacji Centralnej przy ul. Sudeckiej 79 w Jeleniej Górze. -Przygotowujemy całą moc świetnych atrakcji dla małych i dużych, między innymi: – Wspinanie – Zjazdy na linie (tyrolka) – Nauka pierwszej pomocy – Poszukiwanie skarbów – Loteria fantowa (każdy los wygrywa!) Warsztaty plastyczne dla dzieci. Wszystko przy pysznym cieście i wielu różnych deserach – zapraszają ratownicy GOPR od godz. 10.00.

Następnego dnia 29 maja można wybrać się z najmłodszymi na piknik strzelecki. JTS „Strzelec” oraz Drużyna Nadzieja zapraszają od godz 11.00 do 15.00 na strzelnicę w Łomnicy. – Będziecie mogli za darmo oddać dużo strzałów z broni sportowej, postrzelać z paintballu, będzie dla was dmuchany zamek, miasteczko ruchu drogowego, o godz. 12.00 odbędzie się pokaz gaszenia pożaru przez strażaków, a potem będzie można zwiedzać wóz strażacki. Będzie też ratownik medyczny i pani policjantka, z którymi będzie można porozmawiać i dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy o naszym bezpieczeństwie. O 12.30 przez dwie godziny będą dla was animacje tworzone przez przesympatyczne dziewczyny z FIGLE-MIGLE. Dorośli będą mogli postrzelać z broni typu Glock, Kałasznikow i innej.

To nie koniec atrakcji, bo 29 maja na Motocyklowy Dzień Dziecka zapraszają także MOTO Karkonosze. Impreza odbędzie się na parkingu Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.

3 czerwca wielki finał Festiwalu Pestka i zabawa dla dzieci na placu Ratuszowym. Od godziny 14. 00 do godziny 19.00 przygotowano: Dmuchaną strefę zbaw, warsztaty teatralne i cyrkowe, animacje dla najmłodszych, malowanie buziek TEATRY: Cichy Teatr KSIĘŻYCowe Opowieści, Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi O Ignasiu co nie lubił szkoły – Teatr Akademia Wyobraźni, Piecuch najwspanialszy na świecie – Teatr Barnaby, Krawiec Niteczka – Teatr Malutki , Cyrk Hrynek – Teatr Nemno, Kabaré Púpala Marionetas – Thomas Herfort Marionettes.

Na zakończenie koncerty Dagadana i Sydneya Polaka.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.