Stowarzyszenie Motocyklowe Karkonosze przygotowało dla najmłodszych mnóstwo atrakcji na Dzień Dziecka. Impreza „Moto Dzień Dziecka 2022”, odbędzie się w niedzielę 29 maja.

W godzinach od 10 do 14 na parkingu przed Galerią Sudecką w Jeleniej Górze przy Alei Jana Pawła II 51 można będzie przejechać się na motocyklach, wziąć udział w konkursach, pobawić się zjeżdżalniach i skorzystać z innych atrakcji. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Motocyklowe Karkonosze, a współorganizatorem Galeria Sudecka. Zabawa jest otwarta dla wszystkich dzieci bezpłatna.

W programie: przejażdżki na motocyklach dla dzieci, łakocie, popcorn, wata cukrowa, pokaz służb ratowniczych, pierwsza pomoc przedmedyczna, ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, amerykańskie samochody, Wiedźmin – wyjątkowa ciężarówka, mobilny PSZOK – zbiórka odpadów problemowych, mini-edukacja ekologiczna,animacje taneczne, niesamowity pokaz iluzji.

Kontynuacją Moto Dnia Dziecka będzie wizyta motocyklistów w Centrum Placówek Opiekuńczo Wychowawczych i Domu Dziecka „Mały Sobieradzik” w Wojcieszowie, gdzie 12 czerwca zorganizują dla dzieci z tej placówki festyn z okazji „Dnia Dziecka”.

Stowarzyszenie Motocyklowe Karkonosze to organizacja charytatywna powstała w 2016 roku, zrzeszająca motocyklistów z regionu jeleniogórskiego. Tworzy ją przeszło 80 osób i wciąż przybywa nowych, zaangażowanych, pomysłowych członków. Łączy nas wspólna pasja, ale przede wszystkim cel, dla którego grupa powstała – szczera, bezinteresowna pomoc dzieciom. Zajmują się organizowaniem i angażowaniem w akcje społecznościowe w szczególności skierowane do dzieci – małych i dużych, chorych i zdrowych, z rodzin o różnym standardzie życia. Są inicjatorami imprez Moto Mikołaj oraz Moto Dzień Dziecka, które od kilku lat goszczą w jeleniogórskim kalendarzu wydarzeń. Szczególną opieką otoczyli małych mieszkańców domów dziecka w Kotlinie Jeleniogórskiej, którzy częściowo lub całkowicie pozbawieni są opieki rodzicielskiej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.