Dopiero przed kilkoma dniami DZPN podzielił drużyny grające w nadchodzącym sezonie w IV lidze.  Rozgrywki ruszają w weekend 14-15 sierpnia. Drużyny z naszego regionu zaczynają na wyjeździe.

Późno Dolnośląski Związek Piłki Nożnej dokonał oficjalnego podziału drużyn, które grać będą w IV lidze na grupy. To przez perturbacje z obsadą drużyn w III lidze. Nie chciały w niej grać drużyny, które awansowały z IV ligi opolskiej i dzięki temu w tej klasie rozgrywkowej pozostała, potencjalnie spadająca, Higiena Gać. 

IV-ligowe drużyny z naszego regionu (w tym cieszące się z awansu zespoły Pogoni Świerzawa i lubańskich Łużyc) zagrają – co było oczywiste – w grupie zachodniej IV ligi, której skład przedstawia się następująco:

Apis Jędrzychowice, Pogoń Świerzawa, Łużyce Lubań, Chrobry II Głogów, Odra Ścinawa, Górnik Złotoryja, Jaworzanka Jawor, Stal Chocianów, Sparta Grębocice, Sparta Rudna, Prochowiczanka Prochowice, Mewa Kunice, Leśnik Osiecznica, Kaczawa Bieniowice, Iskra Księginice i Granit Roztoka.

W grupie wschodniej IV ligi znalazły się:

Polonia-Stal Świdnica, AKS Strzegom, Lechia Dzierżoniów, Bielawianka Bielawa, Sokół Wielka Lipa, Sokół Marcinkowice, Piast Nowa Ruda, Moto-Jelcz Oława, Piast Żerniki, GKS Mirków, Orzeł Ząbkowice Śląskie, MKP Wołów, Polonia Trzebnica, Barycz Sułów, WKS Wierzbice i Słowianin Wolibórz.

IV liga inauguruje rozgrywki w weekend 14-15 sierpnia. Nasze zespoły w komplecie zagrają na wyjeździe: Pogoń w Księginicach, Łużyce w Ścinawie, a Apis u jednego z faworytów rozgrywek – w  Głogowie.  Przed własną publicznością drużyny zaprezentują się w kolejny weekend: Pogoń w spotkaniu ze Sparta Grębocice, Apis z Kuźnia Jawor, a Łużyce ze Stalą Chocianów.

Fot. profil FB Pogoń Świerzawa

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.