Miejski Zakład Komunikacyjny chwali się zamontowaniem przystankowej tablicy informacyjnej w technologii e-papieru. Informacje na takiej tablicy są zawsze aktualne, przejrzyste i dokładne. Do tego urządzenie niemal nie pobiera energii.

Na przystanku przy ulicy Różyckiego (przy przychodni PROMED – w kierunku centrum), MZK zainstalowało nowoczesną tablicę informacyjną. Składa się ona z dwóch ekranów. W Polsce tylko kilka miast posiada podobne.

Tablica, zamontowana i uruchomiona we środę, wykonana jest w technologii e-papieru. Górny ekran prezentuje aktualne czasy przyjazdu autobusów na przystanek – tak samo jak tablice led – dolny zaś wyświetla rozkłady jazdy. Z ekranu można również uzyskać wiedzę na temat obowiązującej taryfy oraz regulaminu przewozu. Pozwala on także odnaleźć dane kontaktowe do MZK. Nawigowanie odbywa się poprzez cztery przyciski umieszczone pod ekranami.

Technologia e-papieru charakteryzuje się minimalnym poborem energii elektrycznej i doskonałą widocznością – również przy maksymalnym oświetleniu słonecznym. W nocy tablice są podświetlane.

Fot. MZK

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.