W niedzielę, 23 października, od godz. 12:00 przekonamy się, że Dolny Śląsk jest przebogaty kulturowo, niezwykły na tle innych regionów Polski. Tegoroczny sezon Poranków Rodzinnych 2022/2023 w Jeleniogórskim Centrum Kultury „Muflon” to niezwykłe spotkania z bogactwem polskiego folkloru. Każdego miesiąca będziemy odkrywać ten ogromny i wciąż mało znany świat pełen niezwykłych barw, kształtów i rytmów. Przekonamy się, że ten świat nie istnieje gdzieś daleko, za górami, za lasami, lecz jest bardzo blisko nas.

Na warsztatach artystycznych przejdziemy się ścieżkami jesieni: dowiemy się skąd wzięła się nazwa miesiąca „październik”, zajrzymy do spichrzów, czy  już są pełne przetworów na zimę, a przede wszystkim ozdobimy lniane sakiewki stemplami z owoców i grzybów.

Podczas każdego Poranka poznamy dawne zwyczaje i obrzędy związane z porami roku. Razem z nimi odkryjemy barwną kulturę, na którą składają się charakterystyczne dla danego regionu Polski pieśni, tańce, obrazy, wycinanki, stroje, ludowa gwara, przysłowia i zabawy. W tym tygodniu poprowadzą go: Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej.

Wstęp: 30 zł/dziecko. Bilety dostępne na bilety.jck.pl oraz w sekretariatach JCK.

Zapraszamy całe rodziny! Będzie radośnie, kolorowo, twórczo i bardzo odkrywczo!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.