Konkurs fotograficzny o tematyce górskiej organizowany w Jeleniej Górze jest konkursem mającym najdłuższą w Polsce, bo ponad czterdziestoletnią, tradycję. Adresowany jest do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich. Od uczestników konkursu oczekujemy fotografii wykonanych we wszystkich górach świata.

Konkurs skierowany jest zarówno do artystów fotografików, jak i do amatorów fotografii. W regulaminie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne do pobrania na stronie: http://biennalefotografiigorskiej.blogspot.com/, tam też obejrzeć można fotografie nagradzane na poprzednich edycjach.

Oprócz wystawy konkursowej 18 września w Muzeum Karkonoskim w ramach Biennale zaprezentowana zostanie wystawa fotografii Mieczysława Karłowicza, wybitnego polskiego kompozytora i fotografika z przełomu XIX i XX w. Jego twórczość fotograficzna była związana z Tatrami, narciarstwem oraz aktywnością publicystyczną. Zdjęcia, które obejrzeć można będzie na wystawie pochodzą ze zbiorów Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie. W ramach imprezy planowana jest także wystawa fotografii laureatów z poprzednich edycji jeleniogórskiego Biennale, która zaprezentowana zostanie w Pałacu w Bukowcu oraz wystawa fotografii Tomasza Olszewskiego i Krzysztofa Strzody w Jeleniogórskim Centrum Kultury. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.