Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3,5 promila. Dodatkowo mężczyzna był w trakcie kursu na prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.
3 stycznia 2023 roku, około godziny 9.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki pojechali do jednej z miejscowości na terenie powiatu karkonoskiego, gdzie według zgłoszenia pojazd wpadł do rowu. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zauważyli opla, poza drogą publiczką w rowie obok, którego spał mężczyzna. Jak się później okazało był to 47-letni  kierowca pojazdu. Jechał on ze swoim psem, który siedział obok auta. Policjanci obudzili mężczyznę i od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3,5 promila. Mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania i przyznał się, że był w trakcie kursu.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mieszkaniec powiatu karkonoskiego trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Wczoraj w Komisariacie Policji w Kowarach usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu  może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary grzywny samochód, którym poruszał się mężczyzna.

3 komentarze

  1. A cemu nie ma informacji że BMW policyjne rozbite te DJ …. To jest ważna informacja. Jak do tego doszło. Czy to policjanci znowuż szaleją za nasze pieniądze??

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.