Choć wokół śniegu sporo, a ujemne temperatury utrzymują się nawet w ciągu dnia, amatorzy zjazdówek jeszcze muszą wykazać się cierpliwością. Żadna z wysokogórskich stacji narciarskich w Karkonoszach nie będzie otwarta w ten weekend. Na pocieszenie, już od jutra (2 grudnia) pojeździć będzie można na jednej z tras w Białym Jarze. Ruszają też stacje narciarskie w Sudetach Wschodnich.

W trzech największych stacjach narciarskich Sudetów Zachodnich – Ski Arena Karpacz, Ski Arena Szrenica i Ski&Sun w Świeradowie trwają przygotowania do sezonu. Trwa naśnieżanie stoków, prowadzone są odbiory techniczne wyciągów. Każdy z ośrodków zapowiada otwarcie sezonu u siebie w innym terminie. Najszybciej ma się to stać w Ski&Sun w Świeradowie, gdzie zapowiadają, że sezon narciarski 2023/2024 rozpocznie się od jazdy nocnych 18:00 -21:00, 8 grudnia. W piątki i soboty jeździć będzie można w godz. 9-16 i 18-21, a w pozostałe dni tygodnia w godz. 9-16.

Jako kolejna otworzy się Ski Arena Karpacz, gdzie sezon wystartuje „w połowie grudnia”, czyli zapewne w piątek 15 grudnia. Najpóźniej wystartować ma Ski Arena Szrenica.

– W stacji Szrenica Ski Arena przeprowadzamy obowiązkowe przeglądy kolei i wyciągów. Przed każdą zimą muszą one przejść procedurę odbioru przeprowadzaną przez Urząd Dozoru Technicznego. W tym roku jest ona szczególnie drobiazgowa. Musimy prześwietlać pod kątem mikrouszkodzeń, każdy element odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Gotowa do sezonu zimowego jest już kolej narciarska Karkonosz Express. W kolejce na odbiór czekają obie sekcje kolei linowej na Szrenicę oraz wyciągi na: Ścianie, Świątecznym Kamieniu i Hali Szrenickiej. Zaczęliśmy naśnieżanie nartostrad. Nasz ośrodek zacznie sezon zimowy przed świętami Bożego Narodzenia – co zapewne oznacza 22 grudnia.

W sobotę, 16 grudnia, sezon rozpocznie Superstacja Czarnów Ski – ośrodek narciarski w podkamiennogórskich Pisarzowicach. Tam tez już trwa naśnieżanie.

W ten weekend jedyną szansa na narciarskie zjazdy jest jedna trasa ośrodka Winterpool Karpacz w Białym Jarze.

– To już pewne. Otwieramy sezon narciarski już 02 grudnia o 09:00. Listopad w tym roku był bardzo łaskawy pod względem opadów śniegu oraz przymrozków i udało nam się zgromadzić wystarczająco dużo śniegu żeby uruchomić sezon już w pierwszy weekend grudnia.

Plan na najbliższy okres:

02 grudnia (SOBOTA) 9:00 – 21:00

03 grudnia (NIEDZIELA) 9:00 – 16:00

04 – 07 grudnia (PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK) 9:00 – 16:00

08 – 10 grudnia (PIĄTEK – NIEDZIELA) 9:00 – 21:00

Z początkiem sezonu dostępna będzie trasa nr 3 o długości 1100m, pozostałe trasy będą udostępniane w miarę możliwości w najbliższym czasie – informuje stacja.

Pojeździć da się też w Sudetach Wschodnich i to w dużych stacjach narciarskich. Otwarcie od jutra (2 grudnia) zapowiada Czarna Góra Resort i Zieleniec Sport Arena.

FOT. Winterpol Biały Jar

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.