Nowe opłaty będą obowiązywać po 14 dniach od ogłoszenia uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego do 24 września. Dlaczego taki termin?

– 25 i 26 września na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbywa się tradycyjny Jarmark Staroci i Osobliwości. Pieniądze od wystawców za zajęcia pasa drogowego trafiają do Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, który jest organizatorem Jarmarku. Nie chcieliśmy pozbawiać ODK dodatkowych dochodów – tłumaczy Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Obniżka opłat za zajęcia pasa drogowego pod letnie ogródki i działalność handlową, to kolejne wsparcie samorządu jeleniogórskiego dla lokalnych przedsiębiorców, których działalność została ograniczona poprzez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wcześniej mogli skorzytać ze zwolnienia z opłat za koncesję za sprzedaż alkoholu oraz z ulg i zwolnioeń od podatku od nierychmości.

Co ważne obniżka opłat za zajęcia pasa drogowego dotyczy nie tylko restauratorów, ale wszystkich prowadzących działalność handlową.

Jak czytany w uzasadnieniu uchwały, szacowane skutki obniżenia czasowego stawki za zajęcie pasa drogowego w odniesieniu do ogródków letnich przed lokalami i punktami gastronomicznymi oraz punktami prowadzenia działalności handlowej szacowane są na ok. 50 tysięcy złotych i zostaną pokryte innymi zwiększonymi dochodami.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.