Pożar składu budowlanego przy ulicy Podleśnej z Nowogrodźcu wybuchł o godz. 2.33. Jak relacjonują strażacy z OSP Nowogrodziec, po przybyciu na miejsce, okazało się, że ogień objął połowę poddasza budynku w której siedziba ma firma budowlana oraz jedno pomieszczenie na parterze.

Natychmiast podaliśmy dwa prądy wody w celu chłodzenia butli gazowych usytuowanych przy samym budynku oraz obrony dalszej części obiektu, aby ogień nie rozniósł się na całe poddasze. Zamierzone cele udało się zrealizować, niestety było wiadomo, że straty pomimo to będą ogromne” – relacjonują strażacy z Nowogrodźca.

Udało się im ewakuować butle gazowe na bezpieczną odległość, a po godzinnej walce z ogniem wprowadzić strażaków do środka celem likwidacji pozostałych zarzewi ognia.

Działania zastępów trwały do godziny 9. 00. „Ze względu, że zdarzenia miało znamiona podpalenia, czynności wyjaśniające prowadzi policja„- informują druhowie.

W akcji brały udział jednostki: OSP KSRG Nowogrodziec, OSP KSRG Czerna, OSP KSRG Ocice, OSP Nowogrodziec Osiedle, OSP Zebrzydowa, OSP Gierałtów, JRG Bolesławiec.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.