Burmistrz Karpacza poinformował o kosztach funkcjonowania w ubiegłym roku Stadionu Miejskiego im. Ireny Szewińskiej. Obiekt oddano do użytku dwa lata temu, co oznacza, że przez cały okres użytkowania obiektu wpływ na jego wykorzystanie (mniejsze przychody) miały ograniczenia epidemiczne.   

– Mimo ograniczeń udało zorganizować się kilka mityngów, kurs instruktorski PZLA i Mistrzostwa Polski U16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, gdzie podczas 2-dniowych zmagań rywalizowało u nas ponad 900 zawodników – podkreśla burmistrz Radosław Jęcek, dodając że 14 z polskich medalistów na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio aż ośmiu na swoje ostatnie zgrupowanie przed startem wybrało stadion w Karpaczu.

Dzięki tym imprezom średnie, miesięczne koszty stadionu spadły z 39 000 zł do 35 000 zł (koszty pracownicze, energia, gaz, woda, ścieki, ogrzewanie, sprzątanie, odpady, ubezpieczenie ochrona, monitoring, przeglądy, konserwacje, serwisy, domeny, internet, utrzymanie murawy…). Całkowity koszt funkcjonowania stadionu w 2021 r. to  423 000 zł.

– Od stycznia do maja, mieliśmy twardy locdown. Ze stadionu mogła korzystać tylko kadra narodowa. Przychody w styczniu wyniosły 6 000 zł, w marcu 8 000 zł. Normalną pracę zaczęliśmy dopiero w czerwcu – zwraca uwagę burmistrz. – Rok 2021 zamykamy z przychodami na poziomie 433 000 zł! A także z gwarancją na dalsze zgrupowania Aniołków Matusińskiego, Marii Andrejczyk, Pawła Fajdka, Patryka Dobka i wielu innych gwiazd polskiej lekkoatletyki.

Dodać trzeba, że niewymierną korzyścią z posiadania przez miasto nowoczesnego stadionu  są materiały i artykuły o Karpaczu w Eurosporcie, TVP Sport, TVN, Polsat, Onet, WP, które mają wartość marketingową. Dodać też trzeba niemałe pieniądze zostawiane przez sportowców i ich sztaby w miejskich sklepach, lokalach i miejscach zamieszkania.  

Fot. FC Radosława Jęcka

2 komentarze

  1. Pan Jęcek jest lepszy od Pana Grafa.
    Rzeczywiście Karpacz zrobił niezły interes. Dokładać co miesiąc 35 tysięcy😂

  2. Koszty 423 000 zł
    Przychód 433 000 zł
    To jak niby karpacz dokłada 35 000 zł?
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.