Grupa Soltex, właściciel drugiej największej sieci hotelowej w Polsce – Holiday Park & Resort, zainwestuje w Jeleniej Górze. Na blisko 15-hektarowej działce w okolicach ul. Dolnośląskiej powstanie kompleks hotelowo-rekreacyjny na ok. 3 tys. gości, a docelowo także park wodny.

Piotr Śledź, prezes holdingu Soltex, gościł wczoraj (28 maja) w Jeleniej Górze na podpisaniu aktu notarialnego zakupu działek inwestycyjnych przy ul. Dolnośląskiej. Za ponad 8 mln zł inwestor kupił ponad 14 hektarów gruntów, na których wybuduje swój siódmy w Polsce kompleks hotelowo-rekreacyjno-wypoczynkowy. Przedsięwzięcie podzielone jest na trzy etapy, a ten pierwszy ma być zrealizowany w ciągu roku. – Goście pojawią się tu już na przyszłoroczna majówkę – zapowiadał Piotr Śledź.


Zamierzenia są imponujące. Pierwszy etap zakłada budowę 450 rodzinnych domków i hotelu z 600 pokojami. Do tego otoczenie rekreacyjno-wypoczynkowe: SPA, infrastruktura wodna, kluby, restauracje, siłownia. Przewidywany koszt inwestycji wyniesie ok. 200 mln zł. W II etapie (ten ma być zamknięty w 2 lata) powstanie kompleks parkowo-wodny z jeziorkiem, fokarium, miniozoo. Na koniec zbudowany ma być park wodny. Prezes Solteksu przyrównał go do podwarszawskiego Suntago, a to jeden największych, zadaszonych parków wodnych w Europie. W kompleksie zatrudnionych ma zostać kilkaset osób.
Soltex ma aktualnie sześć ośrodków Holiday Park & Resort. Wszystkie nad morzem. Jeleniogórski będzie pierwszym w górach i od razu największym. Inwestor rozważał lokalizację w okolicach Zakopanego, ale przyznał, że zniechęciła go postawa samorządowych gospodarzy. Zupełnie inną zapewnili samorządowcy z Jeleniej Góry. Piotr Śledź wychwalał prezydenta i samorządowców niemal w co drugim zdaniu.
– Trochę inwestycji już mamy za sobą, ale z takim przyjęciem, jak w Jeleniej Górze jeszcze się nie spotkałem – podkreślał. – Każdy problem, który się pojawiał, znajdował ludzi, którzy się nim zajmowali i szybkie rozwiązanie. Nie będę ukrywał, że właśnie takie podejście przekonało nas, że warto zainwestować właśnie tutaj.
Satysfakcji z takiej oceny pracy samorządu nie ukrywał też prezydent miasta Jerzy Łużniak.
– To oczywiste, że taka jest nasza rola – zaznaczał – ale cieszę się, że dobrze się z niej wywiązaliśmy. Ważniejsze jednak, że dzięki tak potężnej bazie hotelowo-rekreacyjnej miasto będzie mogło jeszcze lepiej pełnić swoją rolę turystycznego centrum Karkonoszy. Od dawna uważam, że to właśnie Jelenia Góra powinna stanowić bazowy ośrodek noclegowy i stąd turyści powinni korzystać z innych atrakcji regionu. Cieszą też nowe miejsca pracy, a można je liczyć w skali niemałej fabryki, i koncepcja tego ośrodka. Będzie maił potencjał większy od hotelu Gołąbiewski w Karpaczu, a jednocześnie nie będzie obiektem tak przytłaczającym – wyliczał prezydent.
Piotr Śledź złożył jeszcze jedno zapewnienie. Obiecał, że prawie wszystkie atrakcje Holiday Park & Resort będą dostępne dla mieszkańców Jeleniej Góry, a ośrodek nie będzie niedostępną twierdzą.

Fot. UM Jelenia Góra

2 komentarze

  1. Górale znają się na ludziach i nie chcieli takiego delikwenta u siebie. Jelenia Góra jeszcze będzie płakać za te inwestycje z bocianem

    • Za tą inwestycje Próżniak powinien no i chyba będzie siedział. Taka inwestycja bez infrastruktury (dróg normalnych bez dziur powszechnie istniejących w Jeleniej Dziurze) spowoduje horror mieszkańcom. Ten Próżniak to matoł i idiota.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.