To autorski projekt Jacka Jaśko, który składa się z przeszło 40 czarno – białych fotografii powstałych w latach 2018 – 2020, podczas wędrówek w miejscach szczególnie bliskich autorowi: Łomnicy, Kopańcu, Jeleniej Górze i Pradze. Stanowi on otwarty zbiór zapisów chwilowych, rodzaj wizualnego dziennika, którego pojemność i obszar czasowy jest bliżej nieokreślony…

Chodząc – w ruchu, intuicyjnie. To ćwiczenie z doznawania na gorąco. Bez opracowywania negatywu po czasie, gdy opadną emocje, by zyskać dystans do fotograficznego obrazu. Tak powstaje cykl, bez konkretnego programu, bez zbytnich zależności między pojedynczymi zdjęciami. Każdy z obrazów może istnieć pojedynczo, wyłącznie dla siebie samego. Większość z nich lokuje się poza czasem, bez dogmatu Tu i Teraz. Chodząc – jestem przede wszystkim sobą doznającym świata. Po drodze – pisze o swoim fotograficznym projekcie Jacek Jaśko.

Jacek Jaśko (1955) od dzieciństwa związany jest z naszym regionem. Fotograf dokumentalista. Kilka lat wystawiał „Na Płocie” w Polsce i za granicą. Organizator i współautor cyklu wystaw „Pamięć Miasta. Jelenia Góra”. Obecnie fotografuje w Kopańcu, Jeleniej Górze i w Pradze. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.