Od 200 do 350 tys. zł – tyle wynoszą ceny wywoławcze prac artystów związanych z naszym regionem, jakie wylicytować można na tegorocznej, siódmej już Aukcji Dzieł Sztuki organizowanej przez galerię BWA w Jeleniej Górze. Licytowane dzieła oglądać można od 13 do 31 maja na wystawie prezentowanej w galerii. Aukcja internetowa już trwa, a jej stacjonarny finał w siedzibie BWA zaplanowany jest na 1 czerwca 2024. Środki finansowe uzyskane z licytacji prac będą przekazane artystom, marża ze sprzedanych prac będzie przeznaczona na edukację dzieci i młodzieży oraz inne cele statutowe Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

Od zarania dziejów człowiek otaczał się pięknymi przedmiotami. Dzieła sztuki kształtują poczucie estetyki i wpływają na jakość naszego życia. Historia handlu nimi jest tak stara jak sama sztuka. Współcześnie prywatni kolekcjonerzy spełniają rolę mecenasów, którymi dawniej byli możni, kościół oraz państwo. Ich rola jest nie do przecenienia. Aukcje dzieł sztuki pozwalają artystom promować się i zarabiać na swojej twórczości. Kupujący mogą zaspokajać swoje potrzeby estetyczne oraz dobrze zainwestować pieniądze. Coraz więcej osób widzi dla sztuki miejsce w swojej przestrzeni domowej i rozumie, że jest to dobra lokata kapitału – informują organizatorzy wydarzenia – Galeria BWA już po raz siódmy organizuje Aukcję Dzieł Sztuki. Na licytację wystawione zostaną przede wszystkim prace artystów z naszego regionu, z Jeleniej Góry i okolic. Oferujemy Państwu malarstwo, grafikę, fotografię, rysunek, szkło oraz ceramikę. Wystawiamy dzieła sztuki na każdą kieszeń.

Artyści, których prace będą wystawione na aukcji: Józef Hałas, Urszula Broll, Wojciech Zawadzki, Klaudiusz Abramski, Małgorzata Bączek, Adam Bencal, Tomasz Bieniek, Wojciech Bykowski, Magdalena Bułgajewska, Radosław Ejsymont, Emil Fohnert, Tomasz Gondek, Waldemar Grzelak, Jerzy Jakubów, Eugeniusz Józefowski, Beata Justa, Teresa Kępowicz, Alicja Kołodziejczyk, Kamila Krzyżaniak, Jerzy Kryszpin, Magdalena Kuźniarz, Patryk Lewkowicz, Iwona Łubocka, Krystyna Matusiak, Marzena Menażyk, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Dariusz Miliński, Janusz Moniatowicz, Małgorzata Sycz, Grzegorz Szymczyk, Karolina Teluk, Szymon Teluk, Elżbieta Trzewiczek – Pietkiewicz, Sebastian Pietkiewicz, Agata Piwowar, Agnieszka Topolnicka – Mielęcka, Marianna Sztyma, Leon Turalski, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz, Ryszard Tyszkiewicz, Aleksandra Witek.

JAK LICYTOWAĆ ONLINE?

– https://aukcjabwa.blogspot.com/

– pocztą elektroniczną na adres: bwa@jeleniagora.pl (w mailu podać trzeba swoją cenę oraz nr telefonu do kontaktu)
– telefonicznie pod nr 75/ 75 266 69
Ceny aktualizowane są na bieżąco na stronie Aukcji. Aktualna cena pojawia się w podpisie licytowanego dzieła

Finał Aukcji stacjonarnie – Galeria BWA w Jeleniej Górze, ul. Długa 1, 1 czerwca 2024 r. od godz. 15.00. Koszt udziału w aukcji to 10 zł.

Podczas licytacji organizatorzy kontaktować się będą z osobami, które wzięły udział w licytacji online lub telefonicznie.

Strona internetowa aukcji dostępna jest TUTAJ

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.