Trwający od dwóch tygodni remont mostu na Młynówce w ciągu ul. Podwale mocno utrudnił życie kierowcom w Jeleniej Górze. Notorycznie korkuje się al. Jana Pawła II na odcinku od Castoramy do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego. Prezydent miasta zapowiada, że od przyszłego tygodnia nastąpi zmian w organizacji ruchu, które ma  pomóc rozładować zatory.    

Jedną z zasadniczych zmian w organizacji ruchu wprowadzonej na czas remontu jest wydłużenie w al. Jana Pawła II  pas do skrętu w lewo (w ul. Jana Sobieskiego) kosztem środkowego pasa do jazdy na wprost (w kierunku Zgorzelca/Szklarskiej Poręby). Kierowcy szybko zauważyli, że właśnie to rozwiązanie generuje korki, bo drogę blokują auta jadące w kierunku Szklarskiej Poręby i Zgorzelca. Zgłaszali swoje spostrzeżenia w magistracie, także w naszej redakcji. Interwencje w tej sprawie podjęli m.in. poseł Robert Obaz i wiceprzewodniczący rady miejskiej Konrad Szymański.

Prezydent miasta Jerzy Łużniak zapewnia, że też to zauważył.

– Objazdy w związku z remontem mostu na Młynówce wyznaczyli fachowcy. Można było przyjąć ich przewidywanie, na którym się oparli, że duża część kierowców jadących od Zabobrza, czy Jeżowa w kierunku centrum pojedzie właśnie al. Jana Pawła i ul. Sobieskiego.  Dla nich przewidziano ułatwienie na skrzyżowaniu tych ulic. Szybko okazało się, że to rozwiązanie nie zdaje egzaminu, dlatego zaleciłem, by przeprowadzono badanie strumienia ruchu. Okazało się, że 70 proc. aut jedzie w kierunku Zgorzelca i Szklarskiej Poręby, a tylko 30 proc. skręca w ul. Sobieskiego.   Planiści z zarządu dróg i mostów mają więc za zadanie dokonać odpowiednich korekt – wyjaśnia prezydent.

Projekt tych korekt ma być sporządzony do końca tego tygodnia, a ich wprowadzenie przewidywane jest na początku przyszłego.  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.