Wśród ponad 500 uczestników 30. Legnickiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy w Grupie 2 idą mieszkańcy Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Mysłakowic i Kamiennej Góry. Przed nimi do przejścia ponad 250 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą 8 sierpnia.

Program tegorocznej Pielgrzymki: 30.07 Legnica – Ujazd Górny, 31.07 Ujazd Górny – Tyniec Mały, 1.08 Tyniec Mały – Oława, 2.08 Oława – Stobrawa, 3.08 Stobrawa – Łubniany, 4.08 Łubniany – Zębowice, 5.08 Zębowice – Pawonków, 6.08 Pawonków – Lisów, 7.08 Lisów – Blachownia, 8.08 Blachownia – Jasna Góra.

Hasłem tegorocznej Pielgrzymki jest słowo: „Czekam!”.

Grupa 2, w której pielgrzymują jeleniogórzanie powstała w 1987 roku, jest więc najstarszą uczestniczącą w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej. Początkowo, jako autonomiczna grupa łączyła się z pielgrzymami diecezji wrocławskiej. Patronem grupy jest św. Franciszek, którego portret unosi się zwiewnie na niebieskiej fladze niesionej zawsze na czele grupy. “Dwójeczka” jest ciekawą propozycją dla każdego, kto chce przeżyć głęboko rekolekcje, odnowić swoją więź z Panem Bogiem, doświadczyć przyjaźni. W tej grupie pielgrzymują osoby w różnym wieku i wielu z nich szlak pielgrzymkowy pokonuje wielokrotnie. Grupa jest otwarta na wszystkich młodych ciałem i duchem. Atmosfera jest przeniknięta modlitwą i śpiewem„-piszą o sobie.

Relację z przebiegu pielgrzymki można śledzić na stronie Diecezji Legnickiej.

Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę są podzieleni na poszczególne grupy. Jest ich 10. Jedną z grup, która co prawda nie fizycznie, ale duchowo także pielgrzymuje, jest Grupa Duchowego Uczestnictwa. Należą do niej osoby, które z różnych względów nie były w stanie wyruszyć na pielgrzymkowy szlak razem z pozostałymi pielgrzymami.

FOT.Diecezja Legnicka

8 komentarzy

  1. Wiecie, za co kocham zwierzęta? Za to, że nie wielbią dwojga wariatów z Bl. Wschodu i nie klęczą przed watykańskim okupantem! Co to za wolność i demokracja, skoro wszyscy od urodzenia są wrzucani w religijny MATRIX? Chrześcijaństwo to sado-masochistyczny cyrk na kółkach okopcony kadzidłem i ze świecidełkami oraz fałszywym miłosierdziem.
    Religia chrześcijańska to obrośnięta intelektualizacją i instytucjami choroba psychiczna i nerwowa na tle seksualnym. Abraham, Mojżesz, Chrystus, Mahomet i inni tym podobni osobnicy to chorzy psychicznie z Bliskiego Wschodu. Gdzie byli wtedy psychiatrzy? Po 2000 lat niewolnicy dalej wierzą w tzw. „prawdy wiary”, czyli UROJENIA. Jak to możliwe? No tak, pranie mózgu od samego urodzenia… Jak psa do aportowania, tak człowieka można WYTRESOWAĆ do klęczenia przed figurkami i podzielania cudzych urojeń. TRESURA RELIGIJNA od dzieciństwa to pogwałcenie podstawowych praw człowieka! PRECZ Z MATRIXEM RELIGIJNYM ! ! ! Należy walczyć z religiami poprzez walkę z indoktrynacją. Na pocieszenie chrześcijan: islam to jeszcze gorsza zaraza umysłowa.

      • Oczywiście, że się nawróciłem na…. bezwyznaniowość. Przejrzałem na oczy i zrozumiałem, że Chrystus to nieszczęsny, chory psychicznie osobnik, a religia to MATRIX umysłowy, z którego trzeba się wykaraskać – czego Tobie Radziu życzę. A Albert Einstein niech Cię w tym wspomaga.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.