Do odbywających się w niedzielę w całym kraju protestów w sprawie uchwalenia tak zwanego „Lex TVN” przyłączyli się także mieszkańcy naszego regionu, Bolesławca i Jeleniej Góry. Mimo zimna i padającego deszczu na jeleniogórskim Placu Ratuszowym pojawiło się kilkaset osób, którzy opowiadają się za wolnymi mediami.

Gospodarzem spotkania był jeleniogórski Komitet Obrony Demokracji, ale na spotkaniu pojawili się przedstawiciele różnych sił politycznych, organizacji i aktywistów. Wszyscy podkreślali, że atak na stację TVN jest kolejna próbą ograniczenia swobód obywatelskich.

Posłanka Zofia Czernow w swoim wystąpieniu przypomniała, że procedowanie ustawy odbyło się z naruszeniem regulaminu sejmu.

„Niezależne media to fundamenty demokracji, to gwarancji naszej wolności. PiS od dawna chciał przeprowadzić zamach na wolne media, bo one wyciągają na światło dzienne wszystkie przekręty i nieprawidłowości obozu władzy” – podkreślała.

Zwróciła uwagę na to, że sama Zjednoczona Prawica stanowiska senatu nie byłaby w stanie odrzucić. „Mogła to zrobić dzięki głosom posłom Kukiza, z czego dwóch pochodzi z Dolnego Śląska oraz dzięki skompromitowanemu wiceministrowi Mejzie.”

Nie przebierał w słowach prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, który nie ukrywał, że naszym obowiązkiem jest odsunięcie PiS-u od władzy, gdyż ta partia działa wbrew polskiej racji stanu – odwraca się od demokratycznej Europy, Unii Europejskiej, naraża na szwank sojusz z USA, a nas Polaków wpędza w biedę. Prezydent Jeleniej Góry przypomniał też, że to dzięki wsparciu Bezpartyjnym Samorządowcom Prawo i Sprawiedliwość może rządzić Dolnym Śląskiem.

Wszyscy mówcy podkreślali, że potrzeba jest konsolidacja opozycji oraz społeczna kontrola przyszłych wyborów.

Każdy może podpisać się jeszcze pod apelem do Prezydenta RP w sprawie zawetowania ustawy, która tak wzburzyła Polaków. Adres poniżej:

https://apel.tvn.pl/

Fot. Marcin Kaźmieruk

21 komentarzy

 1. Hahah. Gdzie sie nie popatrzy to wszedzie lokalni działacze PełO i chLewicy. Ze niby zwykli ludzie 🤣🤣
  Zdelegalizować TVN!

 2. z jednej strony PiS, który prowadzi Polskę do katastrofy, z drugiej ludzie, którzy do katastrofy Jelenią Górę już zdążyli doprowadzić. Wybór między ideologicznym autokratyzmem, a bezideowym konformizmem to żaden wybór, to gorzka ironia losu.

 3. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Niekiedy tak dla sprawdzenia oglądam TVN I TVN24 i muszę wam przyznać, że jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tylu manipulacji , półprawd. i ordynarnego wręcz kłamstwa i chamstwa jak w tej telewizji. Pani Monika Olejnik to zachowuje się jak wściekła maglarka z niebywałym wręcz brakiem kultury. Pan Tomasz Lis podobnie, manipulacje i kłamstwa 24 godziny na dobę. Dziwię się niekiedy dlaczego oni jeszcze nie mają stawianych zarzutów karnych za działanie na szkodę POLSKI I POLSKIEJ RODZINY. Większego zdziczenia nigdzie nie zobaczycie jak w tej ANTY POLSKIEJ PSEUDO TELEWIZJI. Taka prawda.

 4. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Tej Pani od kwiaciarni na ul 1-go Maja przy Kościele Garnizonowym to już ja i maja rodzina dziękujemy za współpracę więcej na nas nie zarobi ani jednego grosika. Powinna się Pani wstydzić.

  • Czy stwierdzenie „pie.rdol się, kartoflu” dotrze do twojego pokurczonego mózgu?

   • Jak widać nie tylko kosmos jest nieskończony, bo ma konkurencję w postaci głupoty tego od PO-dwyżek.

 5. do po jak..... Odpowiedź

  Gościu pier…..sz od rzeczy, jeżeli wg Ciebie TVN manipuluje to TVPis manipuluje do potęgi N-tej, nawet jak PO było u władzy to Tvn potrafił „pojechać” po Tusku, a czy wyobrażasz sobie, ze TVPis powiedziałoby coś negatywnego o Kaczyńskim, żal… i chociaż nie cierpię pisu to uważam, że nawet jak pisowcy przegrają najbliższe wybory (mam nadzieję :)) to nie chciałbym aby nowa władza zamykała takie media jak telewizja republika czy gazetę w „w sieci” bo to będzie właśnie droga do Białorusi i czy Korei Północnej, Wolne Media muszą być zachowane niezależnie od włądzy !!! bo to jest gwarant demokracji!!!

  • Zachowanie TVN w czasie kryzysu na wschodniej granicy przekonało mnie, że ta stacja to antypolskie dno. Jak dla mnie to won.

  • do a jak anal-fabeta Odpowiedź

   A kim ty jesteś, kartoflu, że wiesz co jest, a czego nie ma na świecie? Dalej mieszkasz z rodzicami, kartoflu?

 6. katoPiS to dramat współczesnej Polski. Pytanie, dlaczego nikt nie protestuje przeciwko podwyżkom cen wody, gazu, prądu, wódki ?? TVN to też śmieciowa telewizja, taka sama jak TVP.

 7. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Nie oglądam Telewizji TVP . Wasze wulgaryzmy przekonują mnie jedynie, że miałem rację. Ponoć o sobie mawiacie, że jesteście partią MIŁOŚCI i jeszcze jesteście MĄDRZY I ŚWIATLI. Pani Marta Lempart też jest światła????? Tak tylko pytam drodzy rodacy. Wszystkim życzę WESOŁYCH ŚWIĄT. Wam też.

 8. po jak podwyzki Odpowiedź

  przeciez ta olejnik to juz dawno powinni wywalic na zbity pys bo to juz trzesaca sie babcia i powinni tez wyrzucic tego morozowskiego jego tez nie mozna sluchac niech dalej daje tym bachorom zryc

 9. Wyrzucić to powinni rachonia, holecką , ogórek i czy jakimowicza z tvpis – to jest dopiero dno i 2 metry mułu….Olejnik i Morozowski to przy rachoniu profesorowie….

 10. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  PO-PSL-SLD- Pogarda, wulgaryzmy, zdziczenie obyczajowe, całkowity brak przyzwoitości i kultury osobistej. Bluzgi i obrażanie myślących inaczej . Tylko to wam pozostało. Powinniście się wstydzić Ale w tej waszej partii POlitycznej szumnie zwanej Telewizja TVN I TNN24 to mówią o was, że jesteście partią MIŁOŚCI , POJEDNANIA I DIALODU. Piękne jaja Pani Basiu. Piękne jaja. ZDZICZAŁA SZUMOWINA, PATOLOGIA w pełnej krasie, dlatego poparcie dla tych partii w Zakładach Karnych sięga 95% i ponoć in rośnie. PATOLOGIA.

 11. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Ten przygłupi cwaniaczek który się podszywa pod moją nazwę . Naucz się pisać ty ANALFABETO słowo podwyżki. Zapewne jesteś świetnie wykształconym PO-wcem. To akurat mnie nie dziwi bo takich U WAS WIELU. Awangarda Europy. Ale jaja. Taka tak zwana ,, AWANGARDA EUROPY ” to przebywa w Zakładach Karnych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.