Hot16Challenge od kilku dni króluje w mediach społecznościowych. Na Youtubie i Facebooku pojawią się kolejne nagrania opatrzone tym hasłem. Na czym polega Hot16 Challenge?

Jest to druga edycja hip-hopowego wyzwania. Polega ono na nagraniu na żywo 16 wersów (gorąca szesnastka) i nominowaniu do zabawy kolejnych osób. Uczestnicy mają na realizację 72 godziny.

Wśród wykonawców jest JNR, raper pochodzący z Jeleniej Góry, który przyjął wyzwanie, zamykając tym samym łańcuszek raperów nominowanych przez OzM’a.

JNR – 1992 jest raperem i producentem, który jest związany z muzyką od 2005 roku. To twórca bardzo dobrze przyjętej serii mixtape’ów pt. „Warmup”; uczestnik 4. edycji akcji serwisu Popkiller „Młode Wilki” i jeden z wykonawców na ogólnopolskiej trasie „Tour of The Year”. Na swoim koncie, zarówno jako raper jak i producent, współpracował z czołówka polskich raperów, m.in. z Sitkiem, VNMem, Dwa Sławy, czy Gedzem.

Hot16Challenge

Pomysł Hot 16 Challenge wywodzi się ze sceny polskiego hip-hopu. Pierwsza odsłona podbiła sieć w 2014 roku, kiedy w mediach społecznościowych zawrzało od gorących szesnastek. Wówczas jednak nie łączyło się to z żadnym charytatywnym celem. Teraz jest inaczej.

Prof.Matczak i Andrzej Seweryn

Raperzy połączyli siły i wspólnie zbierają pieniądze na wsparcie służby zdrowia. Dołączyli do nich inni, nie związani ze sceną hip-hopu m.in. Artur Andrus, Andrzej Seweryn. Maciej Stuhr, Norbi, Paweł Domagała, Dawid Podsiadło, Margaret, Paulina Przybysz i profesor Marcin Matczak (ojciec autora Patointeligencji). Wśród nominowanych są Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland i Monika Olejnik.

„My raperzy możemy pomóc tylko tak jak umiemy”

Tegoroczną akcję rozpoczął raper Solar, nagrywając swoją zwrotkę i nominując do podjęcia wyzwania kolejnych zawodników. Równocześnie na portalu Siepomaga.pl ruszyła zbiórka pieniędzy. „Kto by się spodziewał, że tym razem #hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat” – napisał Solar w opisie zbiórki.

Do tej pory (11 maja) udało się zebrać 1 mln 200 tys zł. „Lekarzu, lekarko, pielęgniarzu, pielęgniarko; cały personelu medyczny — dziękujemy z całego serca. My, raperzyny, możemy pomóc tylko tak jak umiemy — rymując ze sobą słowa (czasem ledwo) i pomagając wam zebrać fundusze. Jesteście naszymi bohaterami” – napisał pod swoją gorącą szesnastką Taco Hemingway.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.